Владика Василь (Івасюк) призначений Єпархом Коломийсько-Чернівецьким УГКЦ

У четвер, 13 лютого 2014 року, у Ватикані повідомлено про те, що Блаженніший Святослав (Шевчук), Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, за згодою Синоду Єпископів УГКЦ та порадившись з Апостольською Столицею, створив Кримський екзархат УГКЦ, виокремивши його з дотеперішнього Одесько-Кримського екзархату УГКЦ, а дотеперішнього Екзарха Одесько-Кримського владику Василя (Івасюка) призначив Єпархом Коломийсько-Чернівецьким УГКЦ.

Владика Василь (Івасюк), новопризначений Єпарх Коломийсько-Чернівецький, народився 21 січня 1960 року в селі Дора на Івано-Франківщині. Навчався в підпільній греко-католицькій семінарії, згодом – у Вищій духовній семінарії в Тернополі та в Папському григоріанському університеті в Римі, де у 2003 році отримав ліценціат з догматичного богослов'я.

У липні 2003 року призначений першим екзархом новоствореного Одесько-Кримського екзархату УГКЦ та прийняв архиєрейське рукоположення 28 вересня того ж року.

Після раптової смерті владики Миколи (Сімкайла) 23 травня 2013 року призначений Адміністратором Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Департамент інформації УГКЦ

Адміністратором Коломийсько-Чернівецької єпархії призначено Владику Василія Івасюка

Владика Кир Василій Івасюк “Маємо ще здійснити важливий канонічний акт”, - сказав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, у нижньому храмі Катедрального Собору Преображення Христового після похоронних відправ. Перед присутніми була зачитана грамота Предстоятеля УГКЦ, згідно якої Адміністратором Коломийсько-Чернівецької єпархії іменовано єпископа Василія Івасюка, Екзарха Одесько-Кримського. Владика Василій склав у храмі перед Главою УГКЦ визнання віри і вступив у нові обовязки.

“Прийміть цю горем опечалену єпархію і потішайте її, як добрий батько”, - промовив Блаженніший Святослав до нового Адміністратора єпархії Кир Василія. Глава УГКЦ звернувся до священиків, монахів і монахинь, вірян єпархії, щоб прийняли нового Єпископа і всілякого його підтримували.

Блаженніший пригадав, що з сьогоднішнього вечора (25 травня 2013 р.Б.) у Божественній Літургії слід споминати Владику Василія як свого Правлячого Архієрея в усіх храмах Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Довідка: Владика Василь Івасюк, Екзарх Одесько-Кримський

Преосвященний Владика Василь Івасюк народився 21 січня 1960 року в селі Дора поблизу Яремчі. Закінчивши середню школу, поступив до Інституту меліорації в Рівному. Тоді ж відвідував підпільну духовну семінарію. Відтак продовжив вивчати теологію у Вищій духовній семінарії в Тернополі, а потім – в Папському Григоріанському університеті в Римі, де у 2003 році отримав ліценціат з догматичного богослов’я.

Рукоположений на священика 16 серпня 1989 року. Спочатку працював у підпіллі в Тернопольській та Івано-Франківській областях. У грудні 1989 року став парохом у Старому Місті та Підгайцях; у серпні 1990 року – парохом і деканом в Бережанах.

Владика Василь Івасюк, Екзарх Одесько-Кримський У 1993 році був призначений канцлером Зборівської єпархії, а наступного року – вікарієм тієї ж єпархії та настоятелем церкви Преображення Господнього у Зборові.

1 червня 1996 року призначений протосинкелом Зборівської єпархії. Після повернення з Риму став протосинкелом Сокальської єпархії. 28 липня 2003 року Святіший Отець Іван Павло ІІ ухвалив призначення всечеснішого отця Василя Івасюка першим Екзархом Одесько-Кримським. 28 вересня 2003 року, в 15-ту неділю після Зіслання Святого Духа, відбулася архієрейська хіротонія. Головним святителем був Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, а співсвятителями – Правлячий Архієрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії Преосвященний Юліян Вороновський та Правлячий Архієрей Сокальської єпархії Преосвященний Михаїл Колтун.

о. м. Василь Мельничук

о. Олександр Селезінка