Дяківсько-катехитичний коледж

У Коломийсько-Чернівецькій єпархії Української Греко-Католицької Церкви, за благословенням першого Єпископа-Ординарія Кир Павла Василика в 1994 році було засноване дяківсько-регентське катехитичне училище.

На протязі цих років зарекомендувало себе, як зразковий навчальний учбовий заклад, після закінчення якого випускники отримують спеціальність: дяк-регент, керівник церковного хору, катехит.

У 1999 році Божому згідно зареєстрованого статуту Державним комітетом України у справах релігій в м.Києві (№ 50; від 27.08. 1999 р.) наш духовний заклад переіменовано на Дяківсько-Катехитичний Коледж.

У Коледжі на сьогоднішній час навчається 29 студентів стаціонарної форми навчання та 8 студентів заочників.

За роки функціонування Дяківсько-Катехитичного Коледжу відбулося дев'ять випусків.

Базуючись та основуючись на знаннях здобутих у Коледжі, наші випускники поступили у вищі духовні навчальні заклади в Україні та за кордоном.

Коротка статистика:
Семінарія Св. Духа, м.Львів – 5 студентів
Теологічна Академія, м.Івано-Франківськ – 18 студентів,
Інститут Вищої Культури і Релігії, м.Львів – 2 студенти,
Вища Метрополітальна Семінарія, Люблін (Польща) – 6 студентів,
Мала Семінарія, Стемфорд (Америка) – 3 студенти,
Академія Теологічна, Варшава (Польща) – 4 студенти.

Багато студентів, випускників нашого коледжу працюють і служать у церквах Коломийсько-чернівецької єпархії та інших єпархій - дяками, диригентами хорів, катехитами в загальноосвітніх та недільних школах.

У Коледжі працює 14 кваліфікованих викладачів, які здобули ліценціатські і магістерські богословські ступені, доступно і глибоко передають свої знання студентам.

У зв'язку з розширенням нашого навчального закладу та згідно з декретом Правлячого єпископа Павла Василика дяківсько-катехитичний коледж перейшов з приміщення, в якому до тепер розміщувався коледж, по вул. С. Петлюри, 98, в нове приміщення, недавно придбане єпархією, по вул. Гетьманській, 36 в м. Коломия.

В даному приміщенні зроблений ремонт і воно є більш придатне для навчального процесу (є великі кімнати, які добре підійшли для навчальних аудиторій, кімнати для розміщення студентської каплиці, бібліотеки а також великий актовий зал).

Стараємося залучити більше число християнської молоді до навчання у нашому коледжі.

В нашій Церкві на синодальному рівні чим раз то частіше висувається питання про потребу вишколу дяків і регентів, тому такі навчальні заклади, як наш Коледж, мають майбутнє.

Директор о. Захар Михасюта

Адреса: вул.Гетьманська, 36, м.Коломия, Івано-Франківської обл. 78200, Україна