Створення єпархії

12 липня 1993 р. Блаженніший Мирослав Іван (Любачівський), Верховний Архиєпископ і Кардинал (1984-2000), повідомив про створення в лоні Української Греко-Католицької Церкви нової Коломийсько-Чернівецької єпархії. В зверненні Блаженнішого було сказано:

Божою милістю і Римського Апостольського Престолу благословенням

Мирослав Іван – Отець і Глава Помісної Української Греко-Католицької Церкви, Верховний Архиєпископ Львівський, Митрополит Галицький, Єпископ Кам’янець-Подільський

Високопреосвященним і Преосвященним Архиєпископам і Митрополитам, Боголюбивим Єпископам, всечесному духовенству, преподобному монашеству, возлюбленим братам і сестрам Помісної Української Греко-Католицької Церкви в Україні і на поселеннях сущих

Мир у Господі і наше Архиєрейське благословення

Всемогучий Господь ласкавим оком зглянувся на долю всієї Української Церкви і Народу і прийшов час волі і свободи. Подобалося Святому Духові і нам скликати в городі Львові у Архикатедральному Соборі Святого Юрія 16-31 травня 1992 року Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви в Україні і на поселеннях сущих, і зваживши на нові обставини, які наступили на землях Київської і Галицької Митрополії та нашій батьківщині Україні, й тому, що душпастирська второпність підказувала нам конечність створення нових єпархій на території розлогої Галицької Митрополії, подобалось Духові Святому і нам створити нову КОЛОМИЙСЬКУ ЄПАРХІЮ і прилучити до неї ще осідок богоспасаємого міста ЧЕРНІВЦІВ так, що твориться нова КОЛОМИЙСЬКО-ЧЕРНІВЕЦЬКА ЄПАРХІЯ, яка входитиме в склад Галицької Митрополії і буде суфраганною Львівській Архиєпархії. До складу новоствореної Єпархії, яка родиться від Станиславівської – Івано-Франківської Єпархії, входитимуть наступні райони: деканати Івано-Франківської і Чернівецької областей: Коломийський, Верховинський, Городенківський, Косівський, Надвірнянський, Снятинський, Тлумацький, місто Чернівці і вся Чернівецька область, а престольним городом нової єпархії буде місто КОЛОМИЯ, з Катедральним Собором Святого Архистратига Михаїла. Рівно ж підносимо храм Успення Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви у місті Чернівцях до гідности Про-Катедрального Собору. Ці наші рішення і постанови одобрив і поблагословив Святіший Отець ІВАН ПАВЛО II Папа Римський і всьому світові проголосив. А Ми це подаємо українському Божому народові, світській владі і всім людям доброї полі до відома і проголошуємо цю нашу постанову і рішення на вічні часи. Все це Ми разом з Владиками Помісної Української Греко-Католицької Церкви вчинили на славу Божу і для спасіння повірених нам душ, а возлюблених Братів і Сестер наших закликаємо так укладати своє духовне і земське життя, щоб ширилося Слово Христової Істини на землях богоспасаємих міст Коломиї і Чернівців та всієї України на славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Дано у Львові, при Архикатедральному Соборі Святого Великомученика Юрія,
у Празник Святих Верховних Апостолів Петра і Павла
29 червня /12 липня 1993 р.Б.

Мирослав Іван Кардинал Любачівський
Отець і Глава Помісної Української Греко-Католицької Церкви

Рішення про створення єпархії

З благословення Святішого Отця Івана Павла ІІ Папи Римського першим Правлячим Архієреєм новоствореної Коломийсько-Чернівецької єпархії став Владика Павло Василик, ісповідник віри, довголітній в’язень радянських тюрем, який був ініціатором і лідером виходу УГКЦ з підпіля.

31 жовтня 1993 р. відбулося встановлення Коломийсько-Чернівецької єпархії та інсталяція єпископа Павла Василика на Правлячого Архієрея цієї єпархії.

о. Богдан Іванюк

в.о. Канцлера