Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Декрет “Про утримання священиків”

від 24.12.2002 р.Б., виданий на основі ККСЦ

Кан. 390:
§ 1. Священнослужителі мають право на відповідне утримання, і тому за виконування дорученого їм уряду або завдання повинні одержувати слушну винагороду, яка, якщо йдеться про одружених священнослужителів, повинна забезпечувати також утримання їхньої сім’ї, хіба що це вже достатньо забезпечено в інший спосіб.

§2. Вони мають рівно ж право на те, щоб, якщо вони одружені, була проявлена турбота про відповідне забезпечення, соціальну захищеність і лікарську опіку їхньої сім’ї.

Кан. 392:
Священнослужителі мають право на належну їм щорічну відпустку, визначену партикулярним правом.


Про те, що:

1. Всі священнослужителі повинні забезпечуватись відповідною винагородою для себе та своїх сімей. Слід звернути увагу на усі їх потреби, прирівнюючи їх до потреб осіб того ж рівня вищої освіти, включаючи потребу у відпочинку. Вони та їхні сім’ї мають право на відповідне пенсійне забезпечення, соціальний захист та лікарську опіку. Винагорода священика, який виконує душпастирську працю на повіреній йому парафії, не повинна бути нижчою від мінімальної зарплати чи прожиткового мінімуму в Україні, не враховуючи ті пожертви, про котрі йде мова в розпорядженні Блаженійшого Патріарха, від 28 квітня 1993 року Божого, “Фінансове життя парафії” пункт 8: пункт 9.

2. Згідно Кан. 390. Оплата одномісячної відпустки священика повинна покриватись із церковної каси і не повинна бути нижчою від щомісячної його винагороди. Для забезпечення душпастирської опіки над вірними в часі відпустки парафіяльного священика Правлячий Архієрей призначає священика, наділеного повноваженнями і владою, який має бути винагороджений із церковної каси даної парафії.

3. Якщо парафіяльний священик не відбув планової відпустки, то громада зобов’язана компенсувати йому матеріальною винагородою не нижчою від його щомісячної.

4. Парафіяльному священику можуть, якщо на це буде слушна потреба, додатково надаватися допомога із церковної каси.

5. Парафія, як цілість, повинна подбати про належний парафіяльний будинок при парафії, зі всіма умовами для проживання священика та його сім’ї, до якої належать: священик, дружина, діти, батьки, які потребують опіки.

6. Усі комунальні послуги і ремонт в парафіяльному будинку оплачуються із церковної каси.

7. Згідно давньої галицької традиції перший тацовий збір на Літургіях у свята Різдва і Воскресіння Господнього, а також у престольний празник, належить парохові, адміністраторові чи духовному опікунові і не вписується у парафіяльну касову книгу.

8. Витрати пов’язані із лікуванням священика та оплата відповідних відсотків у державний пенсійний фонд повинні повністю покриватись із церковної каси.

9. Священики, які здобули відповідний теологічно–науковий ступінь (магістр, ліценціят, доктор) повинні відповідно, хоча б мінімально, винагороджуватись, якщо на це позволяє фінансове становище парафії, беручи під увагу оплату за це у світських установах.

До виконання положень даного декрету зобов’язані духовенство, церковні братства, скарбники, та вірні Коломийсько–Чернівецької єпархії УГКЦ.

З любов’ю у Христі,
Правлячий Архієрей Коломийсько–Чернівецької єпархії
Павло Василик
Павло Василик

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди