Декрет № 80/1
"Декрет про церковну документацію та ключі"

від 22.09.2003 р.Б.

У відповідності із Статутом релігійних громад Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ;

Пункт 1.2. “На чолі релігійної громади стоїть парох (адміністратор), який призначається грамотою Ординарія”;

Пункт 4.2. “Парох несе повну відповідальність за фінансово-господарську діяльність релігійної громади...”,

та загальними положеннями про життя парафії, згідно із Статутом та Канонами УГКЦ за підписом Глави УГКЦ від дня 28 квітня 1993 р. Б. даного у м. Львові:

Пункт 6. “Парафія повинна мати власну печатку з повним найменуванням (єдиного зразка), штамп, бланки, необхідні для її діяльності, які повинні зберігатися у пароха”.

Пункт 7. “Ключі від храму повинні бути у пароха (адміністратора), паламаря і в осіб, яким поручить парох”.

Для можливості пароху (адміністратору) виконувати гідно, поставлений на нього, священичий, учительський і пастирський уряд та для найшвидшого доступу пароха (адміністратора) до Пресвятої Євхаристії, яка зберігається в Кивоті храму, в разі термінової потреби причастя хворих, та можливістю опікуватися богопосвяченими речами та євхаристійним посудом церкви.

Наказую:
1. Церковна парафіяльна печатка, штамп та парафіяльні бланки повинні зберігатися у пароха (адміністратора). Печатка має юридичну силу тільки тоді, коли вона потверджує підпис пароха (адміністратора), та священика, який за благословенням Правлячого Архієрея, його заступає.

2. Ключі від церкви повинні зберігатись у пароха (адміністратора) парохії, зазначеної у грамоті призначення, паламаря, якого призначує парох (адміністратор), та якщо є необхідність, в особи, якій поручає парох (адміністратор).

3. Де немає дублікатів ключів від храмів, парохи (адміністратори) повинні в найкоротший термін виготовити дублікати ключів у добросовісних фахівців, яких може порекомендувати Ординаріят Єпархії.

4. Обов'язок контролю за виконанням розпоряджень даного декрету покладаю на отців протопресвітерів, які особисто зобов'язані до 20 жовтня 2003 р. Б. перевірити виконання вищевказаних розпоряджень.

5. Декрет вступає в силу з моменту його проголошення.

З Архієрейським благословенням,
Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії