Декрет “Про проживання на парохії”

від 25.09.2000 р.Б.

Згідно документів ІІ Ватиканського Собору: “Декрету про служіння і життя пресвітерів” у розділі ІІ “Про служіння пресвітерів” говориться: (6-8) “… чи мавши добрий доступ до народів - приводять їх до прославляння Бога; чи відвертою проповіддю звіщають невіруючим таїнство Христа; чи то подають християнську катехизу або пояснюють науку Церкви; а чи й стараються розглядати в світлі Христовому питання свого часу - повинні вони викладати не свою мудрість, але Боже Слово та настійливо закликати всіх до покаяння і святості”;

“Пресвітери - служителі Святих Тайн і Євхаристії” (15-16): “Бо в Святій Євхаристії зміщається все духовне благо Церкви. Тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний Хліб, який через своє Тіло, оживлене й оживляюче в Святому Дусі, дає життя людям, які таким чином заохочуються і спонукуються приносити разом з Ним в офіру і себе самих і свої праці й усі створені речі. Тому Євхаристія являється джерелом і вершиною усієї євангельської проповіді”, та згідно ККСЦ, Канон 292 § 1, парох зобов’язаний мати свій осідок у парафіяльному домі поблизу парафіяльної церкви.

Для гідного виконання священнослужителями Коломийсько-Чернівецької єпархії своїх душ пастирських обов’язків та функцій, а саме:

1. Навчання вірних, дітей, молоді, інтелігенції, студентів через катехитичні науки;

2. Заснування на парохіях братств, згромаджень для духовного оновлення і росту в світлі Христового Євангелія та Східного обряду;

3. Освячування, здійснюваного через щоденні відправи Святої Літургії, часте приймання Святих Тайн, активну участь парафіян у Богослужіннях, піклування про прийняття Тайни Покаяння і Пресвятої Євхаристії усіма вірними, а особливо тяжко хворими;

4. Управління парохіями, яке повинно базуватись на знанні парохами чи адміністраторами їх пастви, яке сприяє зростанню віри парафіян;

5. Відвідування парохами осель вірних, лікарень, шкіл повинно виказувати батьківську любов до всіх парафіян, зобов’язую:

1. Усіх священнослужителів Коломийсько-Чернівецької єпархії проживати в межах території парафії, вказаної в грамоті призначення.

2. Якщо священнослужитель обслуговує дві парафії, то проживати повинен в тій парафії, де є більш відповідні умови проживання, погодивши місце побуту з Єпископом-Ординарієм.

3. Парафіяльні церковні братства повинні подбати про належне помешкання для священика та його сім’ї та про відповідні побутові умови.

4. До кінця 2000 р. Б. всесвітліші отці декани повинні дати письмовий звіт до Ординаріяту Коломийсько-Чернівецької єпархії про виконання даного декрету та зміну місця проживання священиків в їхніх деканатах.

Декрет довести до відома всім священнослужителям та церковним братствам.

Декрет вступає в силу з моменту проголошення.

З Архієрейським благословенням,
Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії