Декрет”Для добра вірних і духовенства та збереження церковної дисципліни священикам Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ”

На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.
Божою милістю
Кир Василь (Івасюк)
Єпарх Коломийсько-Чернівецький УГКЦ
Благословення Господнє на Вас!

Коломия, Вих. КЧЄ 17/199; 11 травня 2017 року Божого

Взявши до уваги, що “єпархіяльний Єпископ, як керівник, поборник і охоронець усього літургійного життя в довіреній йому єпархії, повинен дбати про те, щоб воно якнайбільше розвивалось і регулювалось відповідно до приписів і законних звичаїв Церкви свого права” (канон 199 § 1 ККСЦ),
а також обов’язок “(…) наглядати, щоб до церковної дисципліни не проникло зловживання, особливо щодо служіння слова Божого, уділювання святих Таїнств і сакраменталій, культу Господа Бога та Святих у власній єпархії (пор. канон 201 ККСЦ), керуючись законом, що “святі місця, які призначаються для богопочитання, можуть засновуватись лише з дозволу єпархіяльного Єпископа, хіба що загальне право виразно постановляє щось інше” (пор. канон 868 ККСЦ).

ПОСТАНОВЛЯЮ:

1. Спорудження каплиць, встановлення хрестів та інших церковних символів і атрибутів у громадських місцях може здійснюватися лише із виразного дозволу місцевого Ієрарха та після заслухання думки i погодження із місцевою владою. Такий дозвіл надається виключно при наявності відповідних документів церковного та державного зразка.

2. Духовенству надавати офіційні коментарі від імені Церкви у засобах масової інформації без благословення місцевого Ієрарха та виголошувати промови, котрі можуть спровокувати неспокій в суспільстві категорично заборонено. В протилежному випадку такі висловлювання потрібно вважати приватною думкою священнослужителя єпархії, за які він особисто несе відповідальність.

3. Ігнорування духовенством норм даного Декрету потягає за собою відповідальність, передбачену нормами Кодексу канонів Східних Церков та канонами Партикулярного права УГКЦ.
Цей Документ, має за ціль допомогти краще зберігати спільну церковну дисципліну та більш ефективного дотримування всіх церковних законів і законних звичаїв.

Декрет набирає своєї законної сили з моменту проголошення.

Єпарх Коломийсько-Чернівецький УГКЦ
Єпископ Василь Івасюк