Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Декрет “Про особливості проведення ремонтно-реставраційних робіт церков єпархії”

від 04.09.2006 р.Б., виданий на основі ККСЦ.

Кан. 8 - У повній злуці з католицькою Церквою тут, на землі, є ті хрещені, які в її видимому організмі з’єднуються з Христом вузлами віровизнання, святих тайн і церковного проводу.

Кан. 25 - § 1. Вірні зобов’язані зараджувати потребам Церкви, щоб вона мала засоби необхідні для осягнення властивих цілей, головно для виконування богослужінь, здійснювання справ апостольства та любові, а також для того, що конечне для належного утримання служителів.

Кан. 191 - § 1. До єпархіального Єпископа належить керувати довіреною йому єпархією владою законодавчою, виконавчою і судовою.

Кан. 279 - Парафія є визначеною спільнотою вірних, утвореною в сталий спосіб в єпархії, пастирська опіка над якою доручається парохові.

Кан. 284 - § 1. Право іменування парохів належить тільки до єпархіального Єпископа, який їх вільно іменує.

Кан. 290 - § 1. У всіх правових справах парох виступає від імені парафії.

Кан. 299 - § 1. Адміністратор парафії має ті самі права й обов’язки, що і парох…

Кан. 887 - § 1. Дорогоцінних священних ікон або образів, тобто таких, що відрізняються давниною або мистецькою вартістю, вміщених в церквах для вшанування вірними, не можна переносити до іншої церкви або передавати, хіба що за письмовою згодою Ієрарха, який виконує свою владу щодо цієї церкви, …

Кан. 887 - § 2. Дорогоцінних священних ікон або образів не можна навіть реставрувати без письмової згоди цього Ієрарха, який перед тим, як її дати, повинен порадитись з фахівцями.

Кан. 1401 - Оскільки Бог уживає всіх засобів, щоб заблукану вівцю навернути, то ті, що одержали від Нього владу розв’язування і зв’язування, повинні відповідно лікувати недугу тих, що скоїли злочин, їх переконувати, напоумляти, ганити з великою терпеливістю і знанням, а навіть повинні накладати кари, щоб гоїти рани, заподіяні злочином, так, щоб проступників ані не кидати у прірву відчаю, ані не допускати до розбещеного життя і нехтування закону.

Статуту релігійних громад Коломийсько-Чернівецької єпархії Української Греко-Католицької Церкви, затверджений Правлячим Архієреєм Коломийсько-Чернівецької єпархії, та зареєстрованим розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації:

1. Загальне положення

1.2 На чолі релігійної громади (парафії) стоїть парох, який призначається грамотою Ординарія (Правлячого Єпископа).

1.3 Релігійна громада (парафія) підпорядковується управлінню єпархії і його вказівки для неї є обов’язковими для виконання.

1.4 Релігійна громада (парафія) керується рішенням вищестоячих церковних управлінь УГКЦ, Конституцією України.

4 Структура управління релігійною громадою (парафією)

4.1 Всією діяльністю релігійної громади (парафії) керує парох, який призначається грамотою Ординарія (Правлячого Єпископа).

4.2 парох несе повну відповідальність за фінансово-господарську діяльність релігійної громади (парафії). Перевірку його діяльності, в тому числі майнових доходів та витрат, здійснює єпархіальна ревізійна комісія, склад якої затверджується Ординарієм (Правлячим Єпископом).

4.3 Парох має право прийому та звільнення громадян.

4.4 При релігійній громаді (парафії) створюється виборна рада вірних, яка діє як дорадчий орган парафії (старше братство). Старше братство присягає на чесне виконання своїх обов’язків на благо Українській Греко-Католицькій Церкві та громаді. У випадку порушення присяги чи недбалого ставлення до своїх обов’язків проводиться переобрання членів виборної ради, та в зв’язку з тим що, в поодиноких парафіях Коломийсько-Чернівецької єпархії виявлені випадки самовільної, за рішенням некомпетентних членів старшого братства, без погодження із парохом і Правлячим єпископом, проводяться некваліфікованими спеціалістами реставраційні роботи розпису стародавніх церковних приміщень, руйнуються цінні ікони, іконостаси, різьба, котрі являють собою цінні шедеври церковного мистецтва. Проводяться зовнішні ремонтні роботи приміщень старовинних церков, занесених до пам’яток архітектури, оббиваючи їх бляхою чи пластмасовою вагонкою.

Для недопущення руйнування цінних ікон, іконостасів, предметів старовини призначених для богопочитання, реставрації церковних приміщень із середини і ззовні наказую:

1. Припинити будь які ремонтні, реставраційні та художньо-різьбярські роботи, в середині храмів та ззовні, котрі проводяться без погодження із парохом, сакральною комісією, та благословенням на це Правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії.

2. Не допускати до будь яких художніх, ремонтно-реставраційних робіт в храмах без попереднього на це дозволу комісії із сакрального мистецтва, та письмового дозволу Правлячого Архієрея.

3. До праці по художньому і різьбярському оформленні храмів, реставрації церковних приміщень допускатимуться тільки ті особи, які мають відповідну художню освіту, певний професійний стаж, дозвіл на розпис чи реставрацію творів художньо релігійного призначення, які представили ескізи своєї роботи та отримали письмовий дозвіл від Правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії на проведення, зазначених на письмі робіт для певного храму.

4. Категорично забороняю членам старшого братства проводити домовленості, запрошувати художників, реставраторів, робітників на виконання ремонтно реставраційних робіт церковних приміщень та складати з ними будь які договори про оплату, котрі в своїй суті юридично будуть недійсними, без погодження із ієрархією Церкви.

5. Забороняю оббивати зовнішні стіни храмів пластмасовою вагонкою і бляхою, що не відповідає традиції нашого краю.

6. Забороняється священикам, членам старшого братства, міняти, продавати, давати в заставу старовинні церковні книги, хрести, ікони, чаші, фелони, підсвічники, чи будь які предмети призначені для богопочитання, без офіційного і письмового на це дозволу Правлячого Архієрея.

Декрет набирає чинності з моменту підписання.

Порушники його підпадають під церковні кари, згідно ККСЦ.

Відповідальність за дотриманням вимог даного декрету покладаю на отців деканів, отців парохів, які при його порушенні зобов’язані повідомити Ординаріят Коломийсько-Чернівецької єпархії та комісію сакрального мистецтва.

З Архієрейським благословенням,
Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії
Єпископ Микола Сімкайло

Канцлер Коломийсько-Чернівецької єпархії
о.м. Василь Мельничук
Єпископ Микола Сімкайло

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди