Декрет “Про структуризацію Парафіяльних братств”

від 11.12.2007 р.Б.

Всесвітлішим отцям деканам, отцям парохам, отцям адміністраторам, церковним братствам, всім вірним Коломийсько-Чернівецької єпархії Української Греко-Католицької Церкви.

Праця на Христовій ниві - є нелегка, вона вимагає від кожного християнина розуміння важливості свого місця в покликанні служіння Богові.

Добре і якісне функціонування парафії включає в себе єдність всіх структур, що задіяні при ній. Ця єдність може бути досягнута, якщо всі структури Церкви працюватимуть за чітко сформованими правилами, виконуючи кожен покладені на нього обов’язки та уряди.

Не на кожному місці й не зажди може бути присутній священик, але миряни працюють, навчаються служать у різних галузях, навчальних закладах та сферах виробництва, зустрічають різних людей і часто їхня добра поведінка промовляє до осіб, ще не утверджених у вірі. А, коли вони ще й помоляться за таку чи іншу особу, за її навернення до Господа, тоді Всевишній дає більше дарів та можливості прийти такій людині до нього. Людина сама від себе не може приносити доброго духовного плоду, але хто перебуває з Богом та у Господі, той принесе плід багатий (пор. Ів 15,5). І це дуже добре, коли у нас появляються люди, котрі із Божого благословення за посередництвом святої Церкви беруть на себе відвагу, провадити певну групу об’єднаних осіб до Бога.

Тому, базуючись на Словах Господа нашого Ісуса Христа: “Ви є Світло для світу… Тож хай сяє ваше світло для людей, щоб побачили ваші добрі діла й прославили Отця вашого, Який на Небі” (Мт. 5,14; 16);

зважаючи на те, що “Миряни одержують обов’язок і право до апостоляту з самої їхньої єдності з Христом-Головою”, 2-ий Ватиканський Собор (Декрет “Про апостолят мирян” розд.1, ч.3);

діючи згідно Статуту релігійних громад Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ:
1.2. На чолі релігійної громади (парафії) стоїть парох (адміністратор), який призначається грамотою Правлячого Архієрея.
4.1. Парох (адміністратор) керує всією діяльністю парафії. У всіх правових справах він виступає від імені парафії. (згідно Кан. 290 § 1. ККСЦ).
4.4. При релігійній громаді (парафії) створюється виборна рада вірних, яка діє як дорадчий орган парафії (старше братство або Парафіяльна рада). Старше братство (Парафіяльна рада) присягає на чесне виконання своїх обов’язків на благо Українській Греко-Католицькій Церкві та громаді.

бажаючи покращення душпастирської опіки вірних на теренах Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ та залучення до активної парафіяльної діяльності мирян, котрі не тільки відвідують Богослуження, але стараються про глибоке життя з Богом, служать іншим, уболівають за розвиток Церкви, дбають про належне особисте виховання та впливають на виховання ближніх;

виходячи з існування та діяльності Патріарших та Єпархіальних комісій, які охоплюють всі напрямки мирянсько-духовного життя

та бачачи потребу завершення структурування мирянсько-духовного життя Патріаршої Церкви, частиною якої є наша Богоспасаєма Коломийсько-Чернівецька єпархія,

ми вирішили видати цей Декрет, яким зобов’язуємо:

1. На всіх парафіях Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ під керівництвом отців-парохів провести структуризацію церковних братств з призначенням кожному членові церковного братства – Парафіяльної ради – конкретних обов’язків та відповідальності за певні ділянки парафіяльного життя.

2. Затверджене парохом рішення Парафіяльної ради про такі призначення довести до відома всіх парафіян даної парафії та провести Урочисту присягу церковних братств.

3. Беручи за основу діяльність на Патріаршому, Єпархіальному та деканальному рівнях наступних церковних комісій:
- Катехитична комісія
- Комісія у справах молоді
- Комісія у справах сім’ї
- Комісія з питань євангелізації
- Комісія “Справедливість і мир”
- Комісія соціальної комунікації
- Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я
- Комісія з питань культури
- Комісія у справах будівництва та реставрації

та інших комісій, рекомендую структуризацію Парафіяльних рад (старших братств) провести згідно діяльності даних комісій. Відповідальні за дані ділянки праці підпорядковуються парохові (адміністраторові) та співпрацюють з відповідними деканальними і єпархіальними комісіями.

В структурі Парафіяльних рад за благословенням пароха можливі і інші уряди, виходячи з бачення та потреб конкретної парафії.

4. В склад Парафіяльних рад (старших братств) ввести представників молоді, (віком 16-30 років) – мінімум дві особи, яких зобов’язати до відповідальності та діяльності в ділянці Молодіжного апостоляту на парафії.

5. Даний Декрет проголосити на всіх парафіях Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, надрукувати в єпархіальній газеті “Християнський вісник” та розмістити на офіційній Інтернет-сторінці єпархії.

Декрет набирає чинності із часу підписання.

6. Про виконання даного Декрету повідомити отця декана та Єпархіальне управління в термін до 01.03.2008 р.Б.

Маємо надію в Бозі, що цей Декрет допоможе всім нам краще працювати для Слави Божої, добра Церкви і для спасіння повірених душ.

З Архієрейським благословенням,
Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії