Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ

Декрет №95/1
"Про створення Комісії у справі інвентаризації сакральних цінностей та дочасного майна парафій Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ"

від 28.10.2010 р.Б.

Діючи на підставі Кодексу Канонів Східних Церков:

Кан. 1020 § 1. Всяка влада має важкий обов'язок дбати про те, аби набуте дочасне майно Церкви було записане на юридичну особу, якій воно належить, з дотриманням усіх приписів цивільного права, які забезпечують права Церкви.

Кан. 1022 § 1. До єпархіяльного Єпископа належить наглядати за управлінням усього церковного майна, яке знаходиться в межах єпархії і не вилучене з-під його влади управління, зі збереженням законних підстав, які надають йому більші права.

§ 2. Беручи до уваги права, законні звичаї й обставини, Ієрархи повинні через видання відповідних інструкцій, в межах загального права і партикулярного права власної Церкви свого права старатися, щоб усе управління церковним майном було як слід налагоджене.

Кан. 1026. Один примірник інвентаря церковного майна повинен зберігатися в архіві юридичної особи, якій воно належить, другий в архіві єпархіяльної курії в обох примірниках слід відмічати кожну зміну, якої зазнає сталий майновий стан цієї юридичної особи.

та згідно з рішенням Синоду Єпископів створюю Комісію у справі інвентаризації сакральних цінностей та дочасного майна парафій Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ та призначаю Головою комісії Всечесного отця диякона Ореста Смицнюка.

В завдання діяльності Комісії входить:

1. Проведення перевірки, оцінки та обліку сакральних цінностей та дочасного майна Церкви на всіх парафіях Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.

2. Укладення відповідних Інвентарних Актів майна та сакральних цінностей на кожній парафії, підтверджених підписами Референта, пароха (адміністратора) та представника церковного братства, які повинні належно зберігатися та доповнюватися згідно Кан. 1026.

3. Надання рекомендацій для покращення умов збереження сакральних цінностей та складення приписів для парафій у випадку неналежного зберігання церковного майна.

4. Контроль за виконанням приписів Комісії.

Оцим Декретом зобов’язую всечесних отців деканів, парохів (адміністраторів) та церковні братства всіх парафій Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ надавати повну і всебічну допомогу у справі інвентаризації сакральних цінностей та дочасного майна Церкви.

З Архієрейським благословенням
Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії
Єпископ Микола Сімкайло

Канцлер Коломийсько-Чернівецької єпархії
о.м. Василь Мельничук
Єпископ Микола Сімкайло
 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Микола Сімкайло
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. м. Василь Мельничук

  Віце-канцлер
  о. Олександр Селезінка

  Економ
  о. м. Микола Романенчук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Церковний трибунал
  Судовий вікарій
  о. Володимир Прокіпчук

  Суддя
  о. Юрій Лукачик

  Захисник вузла
  Сергій Триф'як

  Нотар Олександра Болехівська
 • Прес-секретар
  о. Василь Перцович
  e-mail: percovych@ukr.net

  Канцелярія єпархії
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: katedra-2005@ukr.net

  Наші кнопки
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  Коломия ВЕБ Портал
 • Розміщення
  Дата-центра ВОЛЯ