Декрет №47/3
"Про День молитви за зцілення узалежнених від алкоголю, тютюнопаління, наркотиків та за членів їх родин"

від 31.05.2012 р.Б.

Всесвітлішим отцям протопресвітерам, парохам, адміністраторам, церковним братствам та всім вірним Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ

Зважаючи на потребу активізації протидії всім формам алкогольної, тютюнової та наркотичної залежності, та усвідомлюючи, що тільки через благодать Божу залежна від алкоголю людина може визнати власне безсилля перед будь-якою залежністю і відважитись на перший крок - звернутися через молитву про допомогу до Подателя усякого зцілення - нашого Господа Ісуса Христа, наказую:

1. Запровадити у всіх парафіях Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ спільний День молитви за зцілення узалежнених від алкоголю, тютюнопаління, наркотиків та за членів їх родин - кожний останній четвер місяця.

2. Всесвітлішим отцям деканам, парохам, адміністраторам широко пояснювати в проповідях та науках вірним Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ про важливе значення та користь молитви за узалежнених.

3. Власним прикладом тверезого життя, тобто повним зреченням від вживання алкоголю або вживанням зведеним до мінімального, заохочувати до тверезого способу життя.

4. Створити на парафії «Золоту книгу тверезости». Принагідно проповідувати вірним про проблему пияцтва та алкоголізму на богослужіннях.

5. Нагадувати, що вживання алкоголю на поминках, хрестинах, весіллях, днях народження та під час інших святкових подій є небажаним і в жодному випадку не повинно стати нагодою до пиятики.

6. Даний Декрет вступає в силу з моменту проголошення.

З Архієрейським благословенням
Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії