Декрет “Про обов’язок парафій Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ відносно сплати “Катедратику” за 2013 р.Б.”

від 16.01.2013 р.Б.

Згідно з вимогою канонічного права:

кан. 1012 § 1.”Єпархіяльний Єпископ має право, наскільки це необхідно для добра єпархії, за згодою ради для економічних справ, накладати на підлеглих йому юридичних осіб податки, пропорційні доходам кожної особи…”

зважаючи на потребу фінансування єпархіальних структур та комісій, засягнувши думки Економічної Ради Коломийсько-Чернівецької єпархії, згідно з постановами Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви наказую:

1. Встановити наступну висоту “Катедратику” на 2013 рік Божий для парафій Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ:

- у міських парафіях розмір сплати “Катедратику”, визначений окремими Декретами, але не менше 20% від річного тацового збору;

- у сільських парафіях 15 грн. річно від двору.

2. Дану суму “катедратику” парафії зобов’язані оплатити в два етапи:

70% – до 30 квітня 2013 р.Б.;
30% – до 15 липня 2013 р.Б.

3. Всечесних отців парохів та отців адміністраторів зобов’язую забезпечити вчасну і в повному обсязі сплату єпархіального “катедратику”.

4. Всі занедбання і легковаження цього декрету потягатимуть за собою відповідні церковні санкції (кан. 1446 ККСЦ).

5. Даний декрет стає чинний з часу підписання.

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії
Єпископ Микола Сімкайло