Декрет “Про дозвіл на розрішення гріха аборту священиками Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ”

№ 5 від 2 лютого 2016 р.Б., м. Коломия

Згідно з Каноном 728 пар. 2 Кодексу Канонів Східних Церков:

“Єпархіальному Єпископові застерігається право розрішати від гріха спричинення аборту, якщо він був здійснений”, довголітньою душпастирською працею нашої Церкви. та діючи за рекомендацією Верховного Архіїпископа УГКЦ, згідно Кан. 718: “У святій тайні покаяння вірні, які згрішивши після хрещення, керовані Святим Духом, навертаються серцем до Богаі пройняті болем за гріхи, постановляють жити по-новому, через службу священика, після сповіді перед ним й прийняттям достойного надолуження, одержують від Бога ласку прощення і заодно миряться з Церквою, яку зранили, здійснюючи гріх…”

Священнослужитель, перед яким висповідано гріх аборту або сприяння йому, повинен наложити покуту, відповідну до ступені важкості цього гріха та участі в ньому.

Декрет вступає в силу з часу проголошення.

З Архієрейським благословенням

+ Василь Івасюк