Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Великоднє привітання Правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ єпископа Миколая Сімкайла

Всечесним отцям, преподобним ченцям і черницям, вірним Коломийсько-Чернівецької єпархії!

Преосвященний Владика Кир Микола Сімкайло Христос Воскрес!

Воскресіння твоє, Христе Спасе,
ангели оспівують на небесах,
і нас на землі сподоби чистим серцем
тебе співом прославляти.
(Пасхальна утреня)


Ці переможні слова Пасхальної утрені лунають у всіх наших храмах в Україні і на поселеннях, бо в цьому році ми Свято Воскресіння Христового святкуємо разом, не тільки із всією Східною Церквою, але із нашими братами по вірі Римо-Католиками, та із Главою Вселенської Церкви Папою Венедиктом ХVI. І це додає нам ще більшої радості і надії, бо Вселенська Церква, як Містичне Тіло нашого Воскреслого Спасителя, як говорив Святіший Отець Іван Павло II, не тільки дихає двома легенями, але і разом святкує Празників Празник і Торжество Торжеств.

Майже дві тисячі років відділяють людство і послідовників Воскреслого Спасителя від того дня, коли свято старозавітньої Пасхи, що святкувалось на згадку про вихід Ізраїля із єгипетської неволі, переросло у християнську Пасху і ознаменовано перемогою Воскресіння.

“Плоттю заснувши, як мертвий, царю і Господи, на третій день воскрес Ти, Адама підняв з нетління і подолав смерть. Пасхо нетління, світу спасіння!”, - співається в пасхальному каноні. Тілом помер наш Господь, але умертвив смертю Своєю гріхи людства від Адама до останнього грішника, і вислужив неоціненний скарб благодатей і передав його Церкві, а своїм Славним Воскресінням відкрив закриті брами Царства Божого. Хресне дерево, призначене для страти найбільших злочинців і рабів, Воскресінням перемінюється на ключ до вічного життя, до Небесного Царства, стає доступним всім, бо туди потягає усіх Воскреслий Господь, Переможець аду і смерті. Сила Христа проявилася у всій Його величі і непереможності.

Один із провідників і визволителів Ізраїльського народу з неволі Єгипетського Фараона, Мойсей співає над Червоним морем пісню перемоги: “Правиця Твоя Господи, прославилась у силі; рука Твоя, Господи, знищила ворогів, і величчю слави Твоєї переміг Ти супротивників” (Вих. 15, 6-7).

Тим більша радість у цей день Воскресіння Христового обіймає кожного християнина, який сьогодні переживає силу Божого тріумфу над темними силами гріха і смерті.

“Прийдіте, пиймо пиття нове, не з каменя неплідного чудом явлене, а з нетління джерела, що виточив з гробу Христос, Ним бо ми стверджуємось” – чуємо заклик у пасхальному каноні. Цей заклик Матері-Церкви ми чуємо у щоденних богослуженнях. Прийдіть до мене – кличе щоденно Христос усіх, берімо від Нього все потрібне для життя дочасного і вічного, але цей дар не можна зміряти, зважити, обчислити, це дар духовний, котрий має частку і для дочасного добра, але в це потрібно вірити і довіряти себе цілковито Христові.

Шістнадцять років тому воскресла наша Україна, і стала суверенною державою. Сьогодні ми продовжуємо переживати часи становлення держави, Церкви, переміни і переосмислення людських цінностей та замислюємось над ієрархією вартостей, котрі представляє людині Бог, Церква, світ і його надбання, що є даром Бога людству. І дуже часто буває так, що ми вибираємо хвилеву приємність ціною втрати вічного щастя. Сучасна людина бажає вже, сьогодні, в цю хвилину бути щасливою і брати від світу все, незважаючи на ціну, навіть потоптанням Божого Закону. Відносини між людьми стали жорстокими, гордість, ненависть, егоїзм, релігійна байдужість, насилля стали домінуючою силою у людських стосунках. І тільки невеличкий відсоток справжніх християн, серед них діти і молодь віруючих батьків, ведуть високоморальний і практикуючий християнський спосіб життя. Вони збагачують Церкву духовними скарбами і добровільними пожертвами, за що отримують нагороду від Воскреслого Господа.

У серпні місяці цього року наша Церква буде відзначати 20-річчя з часу виходу її з підпільного життя, в котре безбожний режим запровадив її, але не знищив. Церква не переставала діяти, навіть в найсуворіших, для неї часах.

І 4 серпня 1997 року підпільний єпископ, Світлої Пам’яті Ісповідник Віри єпископ Павло Василик зініціював вихід нашої Церкви із катакомбного до повноцінного життя. Саме з того часу почалось Воскресіння Христової Церкви в Україні. Воскресла Церква, прийшла довгоочікувана воля і свобода. Воскреслий Христос Воскресив нас від безбожництва до Світла, від брехні до Правди в Бозі.

Але та Божа Правда і Світло Христове, яке просвічує всіх, не діють насильно на волю людини, для Них потрібно приготовити свої душі і серця через щире розкаяння і зміни свого життя на краще.

Життя в Україні зміниться в кращу сторону тільки тоді, коли наша Українська влада на всіх щаблях зрозуміє, що без Божого благословення не можна збудувати сильної, високоморальної, духовної, економічно сильної держави. Потрібно переосмислити свої плани і дії, і дати відповідь, чи вони є згідні із Божими Заповідями. Бо ще ніхто у світі не придумав кращої конституції і законів, як Святе Євангеліє, і саме з нього потрібно черпати мудрість і шукати відповіді на незрозумілі питання. І тільки тоді ми будемо бачити результати людської праці, котра буде гідно оцінена, і замість ненависті і насилля настане справжня братня любов.

У цей прекрасний і радісний день дякуймо Христові Господеві за Його Хресну Жертву, яку Він приніс за наше спасіння і запевняє нас про те, що після нашого земного життя ми також воскреснемо, бо в Домі Отця Небесного місця вистачить кожному.

Хай Господь Воскреслий благословить всіх вас, дає сил духовних і фізичних, вміння долати життєві перешкоди і випробування з Богом, все те, що без нього не під силу нікому.

І під звук церковних дзвонів на повні груди з радістю заспіваймо: “Воскресіння день! Просвітімся торжеством, і одні одних обнімімо, та скажімо: Браття! І тим що ненавидять нас, простім все з Воскресінням …”.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
Владика Миколай Сімкайло
Дано в місті Коломия при Катедральному Соборі Переображення Христового в квітну неділю 1 квітня 2007 року Божого.
 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди