Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ

Слово владики Василія (Івасюка) у День медичного працівника
День медичного працівника - професійне свято працівників галузі охорони здоров’я України, щорічно відзначається у третю неділю червня. Професія лікаря відноситься до однієї з найдавніших.

Бог перший виходить на зустріч людині, як милосердний Батько і питається: "Де ти людино?". А лікар перший приходить на допомогу до хворої людини, як Милосердний самарянин, і питає: "Де вас болить?". Фахова допомога медпрацівника - це милосердя і найвища соціальна справедливість, яка приносить радість і міняє світ, бо приносить свідомість присутності Живого Бога.

Важко уявити наше життя без медицини. У світі немає жодної людини, яка би хоч раз у своєму житті не зверталася до лікаря. Ви посвятили себе благородній справі рятувати життя людини і повертати здоров’я співгромадян, і тому заслуговуєте найбільшої уваги. Ви присутні у житті людини від її народження аж до її смерті. Ви не можете забрати з життя біль, страждання чи обійти смерть. Важливо інше, принести людині дар радості, що розділяєте її біль і страждання, дух солідарності, дух людської доброти, дух людського благородства.

Першою професійною клятвою лікаря стала клятва Гіппократа. Закінчення її дуже цікаве і тому хочу її зачитати: "Якщо я непохитно виконуватиму все, що засвідчив під присягою, нехай мені буде дано щастя в житті і в лікарській майстерності і слава у всіх людей на всі часи, але коли я зверну із праведної дороги, або оскверню дану клятву, нехай моя доля стане для мене протилежною". Ці слова мені нагадують співзвучність із присягою священика.

Дорогі медики, бажаю вам бути добрими християнами і найкращими фахівцями у цей важкий час. Працюйте так, щоб кожного вечора лягаючи спати, ви могли свідомо собі сказати: Я послужив найкраще людям і зробив все те, що мені належало. Нехай ця радість наповняє ваше життя, котра є більша за терпіння, щоденні жертви і клопоти. Вона стимулює завтра встати і знову продовжувати своє життя, як суспільне діло милосердя. І саме в цей день медичного працівника, хочу побажати практичне здійснення Божої любові, особливої поваги від людей, доброї долі, сімейного благополуччя і спокійної роботи та гідної зарплати. Нехай милосердний Господь буде з вами, а наші молитви надихають вас на жертвенну працю. Дай Боже, щоб реформа не розвалила нашу медицину.

Нехай заступництво Пресвятої Богородиці і благословення Господнє завжди сходить на вас і ваших пацієнтів! Амінь.

+ єпископ Василій (Івасюк)
Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦВиголошено 19 червня 2015 року

 

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Богдан Іванюк

  Віце-канцлер
  о. Олександр Селезінка

  Економ
  о. м. Микола Романенчук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Церковний трибунал
  Судовий вікарій
  о. Володимир Прокіпчук

  Суддя
  о. Юрій Лукачик

  Захисник вузла
  Сергій Триф'як

  Нотар Олександра Болехівська
 • Прес-секретар
  о. Василь Перцович
  e-mail: percovych@ukr.net

  Канцелярія єпархії
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: katedra-2005@ukr.net

  Наші кнопки
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  Коломия ВЕБ Портал
 • Розміщення
  Дата-центра ВОЛЯ