Слово владики Василія (Івасюка) до працівників НГВУ “Надвірнанафтогаз”

Всечесні отці, представники влади працівники нафтової промисловості. Вітаю вас стародавнім християнським привітом “Христос посеред нас!”. “І є, і буде!”.

І). Життя - безцінний дар Божий. Цей скарб отримуємо при народженні на короткий час і ним треба правильно розпорядитися. Його можна витратити на різні задоволення і насолоди, але на старості літ від цього є мала втіха. Саме тому, треба дорожити своїм життям навіть тоді, коли воно не складається і в ньому знаходиться більше прикрощів, аніж радощів. Прожите життя неминуче ставить перед людиною прості запитання: “Заради чого я жив?”, “Що зумів зробити?” Зробив небагато доброго, то й цінність є невелика. Усвідомлювати це дуже нелегко. Молодим людям також не слід суворо судити старших за недопрацювання, бо життєві обставини бувають різними: хтось пройшов через горнило війни, прожив важке буденне життя, був переслідуваний за правду. Навпаки, молоді люди повинні взяти приклад чесної праці від досвідчених колег, а також їм слід пам’ятати, що молодість швидко минає і переходить у старість.

ІІ). Чесна праця - дорога до неба. Книга Буття каже, що люди в поті чола трудяться, а Господь щедро помножує чесні плоди їхньої праці.

І сьогодні для України важкий час, На вас, нафтовики, покладений обов’язок: добувати нафту й газ, бо вона необхідна для потреб народу і поповнення скарбниці.

Наша країна стала на шлях європейської інтеграції, демократії і справедливості. Добре розвинута нафтова промисловість має принести сім’ям достаток, а народу добробут. Музей історії НГВУ у с.Пнів свідчить про ручну і дуже важку працю простих людей на нафтопромислах Галичини. Важкий шлях пройшло удосконалення по видобутку “чорного золота” від простих механізмів до сучасних автоматизованих систем. У музеї під відкритим небом бачимо перші механізми, а світлини переносять відвідувача у далеке і водночас так близьке минуле до нафтових свердловин. Клопітка і потрібна праця нафтовиків є основою добробуту наших сімей і краю. Ваш внесок у будівництво храмів, соціальна поміч, жертовна допомога воїнам в АТО буде сторицею винагороджена. Апостол Павло каже, що рука даючого ніколи не збідніє.

Пресвята Богородице, своїми молитвами заступайся за чесною працею нафтовиків.

Господи рятуй український народ своєю добротою і милосердям та пошли йому мир і злагоду, милість і щедроти. Як завдаток ласки Божої, уділяю вам всім Архієрейське благословення. Амінь.

+ єпископ Василій Івасюк
Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ