Слово владики Василія (Івасюка) з нагоди 25-річчя заснування церковного хору Собору св. Архістратига Михаїла “Аксіос”

Всечесні отці, шановний пане Володимир Кенюк, керівник церковного хору “Аксіос” разом із хористами, шановні присутні. Вітаю вас християнським привітом “Слава Ісусу Христу!”.

Церковний хор “Аксіос” Собору св. Архістратига Михаїла вже чверть століття дарує красу Слова Божого через духовну музику, невимовну радість і відчуття дотику до прекрасного, небесного, ангельського співу. Виконанням своїх творів ювіляри наповняють світлом віри наші душі, дають людям надію на краще завтра та зігрівають серця любов’ю до Бога.

Хор Собору утворився на основі народної аматорської хорової капели викладачів Коломийського педагогічного коледжу “Камертон”. Це є свідченням того, що свідома інтелігенція стає рушієм поступу і піднесення національного духу.

Перша Служба Божа відбулася у травні 1990 року при відкритті Коломийської гімназії за участю Кардинала Мирослава Івана Любачівського. Друга Служба Божа була відспівана колективом під час Першого Собору Духовної України на Воскресінецькій горі. Опісля о. Петро Чиборак попросив зробити творчу “прописку” у Михайлівському храмі.

Першою диригенткою була скромна та енергійна жінка Анастасія Соколишин. Після її відходу в інший світ, до керівництва хором було запрошено колегу по праці, щирого християнина Володимира Кенюка. Його ентузіазм, творча наполегливість і високий професіоналізм і дають справжнє академічне звучання хорового співу.

Господи благослови весь колектив на подальшу успішну працю, нові творчі пошуки і служіння Церкві Христовій через солов’їний спів.

Нехай ця ювілейна зустріч у Народному домі буде програмою молитви за мир в Україні, за розвиток молодих талантів у Прикарпатському краї.

Вірш присвячений ювілею заснування хору Михайлівського Собору

На килимі життя, немов чарівна м’ята,
Розквітла у Коломиї чергово-хорова мистецько-ювілейна дата,
Кожен рік багато варт і всі ми про це знаєм,
Вашу мудрість цінимо і досвід переймаєм,
Шани поміж людьми і поваги досить.
Кожний день у ваші родини нехай добро приносить,
Пресвятая Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі,
Ваші сім’ї й колектив нехай своїм покровом охороняє,
а Господь наш Ісус Христос з небес
Кожному учаснику хору та його дітям і родині
Добру долю благословляє
На щастя, на щедру долю, многії та благії літа!

+ єпископ Василій Івасюк
Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ