Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Слово владики Василія (Івасюка) з нагоди 25-річчя Першого всесвітнього Собору духовної України


Я - голос вопіющого в пустині:
Вирівняйте путь Господню”
(Ів.1, 23)Всечесні отці, представники влади, дорогий український народе! Вітаю Вас святковим християнським привітом Слава Ісусу Христу!

Вступ. Головною причиною нашого приходу на Воскресінецьку гору є пригадати Перший всесвітній Собор духовної України, проведений чверть століття назад. Рівно двадцять п’ять років тому назад хор Михайлівської церкви “Камертон”, а теперішня його назва “Аксіос” відслужив тут першу Святу Літургію на цьому Соборі. Крім цього, у 1990 році, тобто двадцять п’ять років тому УГКЦ вийшла з підпілля і відкрила нам митрополита Андрея Шептицького. Цього року проводимо заходи по відзначенню 150-річчю з дня народження українського Мойсея.

І). Соборність Української Держави складається принаймі з двох головних складових, а саме: духовної і матеріальної. Духовна частина опирається на молитву і Святе Письмо, а матеріальна частина будується на чесній праці людей і служінні народу України державних мужів.

Давати оцінку економічну, військову, політичну, суспільну належить представникам влади. У моєму слові, я би хотів звернути увагу на духовний аспект у світлі празника Різдва Івана Хрестителя. Життя пророка Івана Предтечі Предтеча є святим і на цьому фундаменті митрополит Андрей Шептицький будував так само єдину Церкву і Державу. Взірцем святості мають стати єпископи, священики, монашество. Таким чином, люди дивлячись на праведне життя своїх духовних провідників, задумаються над собою: “Наскільки наше життя відповідає святості?”.

ІІ). Проповідь Предтечі над Йорданом. Пророк Іван Хреститель провадив аскетичний спосіб життя і став найбільшим святим проповідником. Він кричав голосом вопіющого в пустині: Покайтесь, бо наблизилось Царство Небесне” (Мт. 3, 2). “Готуйте путь Господню, вирівняйте стежки його. Кожна долина заповниться, кожна гора й горб знизиться, нерівне вирівняється, дороги вибоїсті стануть гладкі, а кожна людина побачить спасіння Господнє” (Лк. 3,4-6). Горді мають бути упокорені, а покривджені і зневажені - оправдані. Справедливість має бути відновлена. Чим більше дарів отримує людина від Бога, тим більша покладається на неї відповідальність. Дійсно, він пам’ятав про своє високе покликання і приносив багаті плоди прикладом власного життя, а саме: був вірним у малому і Господь поставив його над великим. В тому часі дуже багато людей проживало у гріхах, він закликав їх до покаяння, до поправи життя, промовляючи: “Принесіть же плід, гідний покаяння” (Мт.3,8).

Іван Предтеча сильним голосом звертався до людей, що приходили до нього христитися: “Хто вам вказав утікати від настигаючого гніву? Чиніть плоди, достойні покаяння,(…). Ба вже і сокира прикладена до кореня дерев: кожне бо дерево, що не приносить доброго плоду, буде зрубане та вкинуте в вогонь”. Люди питали його: “Що ж нам робити?”. Він відповів їм: “Хто має дві одежі, нехай дасть тому, що не має. А хто має харч, нехай так само зробить”. Прийшли також христитись митарі, податківці, представники влади і йому мовили: “Учителю, що маємо робити?”. А він сказав їм: “Нічого більше понад те, що вам призначено, не робіть”. Воїни, силові структури, військові, міліція, працівники прокуратури та юридичних установ також його питали: “А ми що маємо робити?” Він відповів їм: “Нікому кривди не чиніть, фальшиво не доносьте і вдовольняйтесь вашою платнею” (Лк.3, 7-14).

ІІ). Покайтеся! Іван Хреститель не просто осуджував гріх, а він вказував дорогу до Бога. Першим словом його проповіді було “Покайтесь!” (Мт. 3,2). Його слово було сильне як молот, який розбиває тверді серці. Леся Українка говорила, що слово її - єдиная зброя, і тому воно проникає душу слухача до самої глибини. Люди над Йорданом, слухаючи слова про покаяння, визнавали свої гріхи та приймали хрещення.

“А із-за того, що люди вижидали (Месії), кожен сам у собі розмірковував про Йоана, чи не він часом Христос. Йоан, звертаючись до всіх, озвався: “Я вас хрищу водою, але йде сильніший від мене, якому я негідний розв’язати ремінь від взуття. Той буде вас христити Духом Святим і вогнем. Його лопата в руці в нього, щоб вичистити тік свій і зібрати пшеницю в свою клуню, а полову спалити вогнем невгасимим.” Навчаючи ж багато й іншого, він звіщав народові Добру Новину” (Лк.3, 15-18).

Мало є таких людей у світі, які пам’ятають і прагнуть спасіння. Людину Бог увінчав славою та честю і відкупив кров’ю свого Сина Ісуса Христа. Господь колись запитає людину: “Як ти ввійшла у дім цей не маючи весільної одежі?” (Мт.22, 12). Він подивиться і спитає: “Де поділася твоя чистота невинної душі? Де загубився на вашому обличчі образ і подоба Божа?”.

Тому, праведне життя священика і проповідь мають вказувати людям дорогу до Бога. Варто зробити екзамен сумління і щиро запитати себе: “За сьогоднішній день я був дороговказом до Бога, чи навпаки, відштовхував ближніх від Бога?”. В цей святковий день Церква напоминає нас словами Івана Хрестителя: “приносіть плоди, гідні покаяння”. Будьмо вдячні Ісусові Христові за світло Його науки, через яке ми пізнали правдивого Бога і дорогу, якою можемо дійти до Неба.

ІV). Слово Предтечі сьогодні. Надія і тривога охоплює серця людей літом 2015 року. Перед нами виникає запитання: А що далі? Коли закінчиться війна?”. Ми є свідками незрозумілих реформ, боротьби з надзвичайним розвитком корупції, учасниками кровопролитної війни на своїй землі, свідками матеріального і духовного зубожіння народу. А що насправді за цим всім скривається? Скоро побачимо! Ми бачимо, як український народ та молодь хочуть правди, волі і справедливості. Влада і наше суспільство повинні спрямувати свій погляд на Івана Предтечу, щоб почути мужнього проповідника “голос вопіющого в пустині” (Ів.1,23). Замало прийняти хрещення, але треба почути голос волаючого пророка у пустині. Хтось перехрестився і три рази занурився у воду на річці, і переконаний, що Господь простив йому всі гріхи. Згідно науки Святого Письма, християнин може отримати прощення тільки через особисте покаяння.

Тарас Шевченко своїм життям, творами, віршами також уподібнився до голосу Івана Хрестителя. Запитаймо себе: “Звідки у нього взялася любов до України і бажання волі своєму народові?”. Життя молодої людини формується молитовником, Біблією і “Кобзарем”. “Кобзар” Шевченка - це заклик до свободи і боротьби з духовним рабством нації. Магія Шевченкового слова, наче могутня зброя, хоче врятувати народ від душевної сліпоти та вказати дорогу до волі. Тарас Шевченко закликав і сьогодні голосно взиває до людей доброї волі: “Борітеся - поборете! Вам Бог помагає. За вас….. І воля святая!”.

І цей благородний волелюбний дух української нації через слово Тараса Шевченка передається кожному українцю. І сьогодні молитва, Слово Боже і дух Великого Кобзаря присутні посеред нас. Господи, допоможи українській нації знайти свого Мойсея, а нашій молоді жити “у сім’ї вольній новій”.

Висновки. Засилаю всім найщиріші побажання добра і миру. Людям похилого віку бажаємо Божої благодаті і здоров’я. Місцевій владі бажаю у Божій любові достойно послужити людям та чесно провести вибори восени 2015 року. Нехай Святий Дух напише золотими буквами у вашій душі слова Спасителя: “щоби Ви любили один одного” (Ів. 13, 34).

Іван Предтеча мав сміливість говорити правду іншим, бо сміливо говорив правду собі. Наберімось сміливості сказати правду самому собі, а в молитві просімо Бога за посередництвом святого Предтечі благодаті миру і закінчення війни в Україні.

Нехай ця ювілейна зустріч буде молитвою за мир в Україні, за розвиток молодих талантів у нашому Прикарпатському краї.

Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, опікується нами, людьми доброї волі.

Благословення Господа нашого Ісуса Христа нехай перебуває з Вами завжди нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

+ єпископ Василій Івасюк
Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦВиголошено на Воскресінецькій горі,
07 липня 2015 р. Б.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди