Слово владики Василія Івасюка на відкритті відновлених чотирьох ікон апостолів у Коломиї, на площі Відродження

Все упованіє моє на тебе мати возлагаю”
Т. Шевченко

В ступ. Блаженніший Святослав у соборі Преображення Господнього при участі собору єпископів, духовенства та чисельно зібраних вірних освятив відновлені ікони чотирьох апостолів. Сьогодні вони знову підносяться над чарівним містом Коломиєю, благословляючи її жителів. Рівночасно ці старовинні ікони сповіщають всім мешканцями про початок фестивалю-молитви за Україну під гаслом “Все упованіє моє на тебе мати возлагаю”.

І). Ікона та іконопис. Гарну традицію плекає наш народ з прадавніх часів - благословляти людей іконами на всі важливі події. Мабуть, жоден народ не має стільки чудотворних ікон і стільки нетлінних чудотворних мощей як український. Сповняються на нас слова Євангелія: “Нехай вам станеться за вашою вірою” (Мт.9,29).

Кожна ікона для нас є Заступницею та Порадницею, а глибина Божої благодаті від кожної з них виходить однакова. Це і є одвічна тайна наших ікон. На сучасну добу ікона не втратила своєї сили й духовності, особливо там, де майстер пише її не для заробітку, а з великої душевної потреби. Така ікона нестиме в собі силу, буде позбавлена випадкових впливів. Лики святих будуть нагадувати благодушних людей та манитимуть таємничістю і благодаттю.

Вибираючи ікону для свого дому, для благословення своїх дітей, коли йдуть до шлюбу, для міста, не робімо цього поспішно, не купуймо дешевих паперових відбитків. Пам’ятаймо, що ікона не приходить до вас на “сьогодні”, тобто на один день, а входить в життя вашого роду назавжди.

Можливо, тому й зберігся наш український народ, незважаючи на голодомори і винищення, розграбування і поневолення, що крізь роки у серці України - Києві, у святій Софії, - мати Божа-Оранта, простягаючи руки до неба молить Бога за нас… Справді, кожна сім’я завжди має свій оберіг - родинну ікону, придбану або передану старшими людьми.

Нехай ці історичні відновлені та освячені ікони чотирьох апостолів, несуть до жителів міста Божу благодать, охорону кожному нашому воїну в АТО. Апостоли, благословіть з висоти молодих людей на добру долю, а батьків, владу та інтелігенцію серцем чистим і смиренним приймати від цих святих наших заступників безцінний дар Божий - покров і заступництво.

Висновки. У цей святковий день бажаємо щиро від душі міцного здоров’я, гарного настрою, радості, віри у щасливе майбутнє України!

Пресвята Богородице, Царице Карпатського краю, захорони жителів міста Коломиї, а особливо нашу молодь, від всякого лиха, бо “Все упованіє моє на тебе мати возлагаю”!

Господи, поблагослови жителів нашого міста миром та збережи нашу рідну Батьківщину! Зі святом вас дорога коломийська родино!

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ