Слово владики Василія (Івасюка) на фестивалі “Все упованіє моє на тебе Мати возлагаю”

О рідна пісне, знову ти прийшла
До матері й до батька - до народу”.
М.Рильський

В ступ. Господь дарує нам Сина Свого, але представляє це так, ніби віддає борг. Син Божий зійшов до нас, став жити разом з людьми, щоби сповістити істинного Бога і навчити людей любити один одного. І тому Господь через Церкву навчає нас Заповідей Божих і Заповідей Любові, щоб за їх допомогою рятувати душу.

Вступ. Пісня - це життя і душа народу.

І). Життя кожної людини розпочинається з пісні. Мати, заколисуючи дитину, співає колискової. Недарма в народі говорять: “Найдорожча пісня - з якою мати колисала”. Вона іде нерозривно з нами від народження аж до самої смерті. Минають віки, змінюються покоління, а пісня чарує своєю неповторною красою і нев’янучою молодістю. В час національного відродження, вона виражає духовні цінності людей.

ІІ). Пісня - любов Бога. Апостол Павло у своїй славній пісні про любов наголошує від чого стримується любов. Він починає словами: “Любов довготерпелива” і закінчує так: “Любов все переносить” (1Кор. 13,1-7). В дійсності це майже одно і те саме. Звичайно природніше є говорити про те, що може зробити любов, тобто про її гучні подвиги, подолання перешкод та чудеса, які вона робить.

ІІІ). Фестиваль “Все упованіє моє на тебе Мати возлагаю” - це наша пісня любові перед Божим престолом за мир в Україні та благословення українського народу. Він розпочався в Коломиї 18 вересня 2015 року з відкриття чотирьох відновлених ікон євангелистів, котрі возносяться над нашим містом, охороняють його та благословляють всіх жителів і гостей.

Любов покликала нас сьогодні продовжити цю молитву піснею та покрити Україну духом братерської любові, щоб захистити сім’ю, припинити війну і зупинити гріх. Іншими словами, цей фестиваль - це молитва за Батьківщину в тяжкий для нас час.

Довготерпелива любов до Бога, до ближнього та самого себе виражається гарячими і невидимими сльозами і жертвою принесеною на самоті у важкій душевній боротьбі. І тоді, любов не помре та дійсно буде гідна похвали пісні апостола Павла у посланні до Коринтян.

Висновки. У цей святковий День фестивалю прийміть від мене сердечні вітання, гарного настрою та віри у щасливе майбутнє українського народу! Горніться всім серцем до Божої любові, щоб нас ніхто не роз’єднав.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, захорони жителів міста від всякого лиха та покрий своїм омофором мирне життя нашої молоді!

Господи, поблагослови Коломийщину, заопікуйся кожним коломиянином та збережи нашу рідну Україну!

Зі святом вас дорога коломийська родино!

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ