Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Слово владики Василія (Івасюка) з нагоди 70-літнього ювілею НВК №9 “Школа-природничо-математичний ліцей” м. Коломиї

Тарас Шевченко…досить було однієї людини,
щоб урятувати цілу націю”.


(Остап Вишня)Вітаю представників влади, вчителів та учнів Коломийського природничо-математичного ліцею, гостей та всіх присутніх християнським привітом “Слава Ісусу Христу!”.

Вступ. Освіта - діяльність людини направлена отримати знання, або їх вдосконалити, а це визначає соціальне обличчя та своєрідність особистості.

І. Особисте щастя кожної людини полягає в її духовному розвитку. Отже, це перший крок побудови суспільства на принципах добра та любові. Масова зневіра і розчарування можуть стати серйозною небезпекою для суспільства теперішнього і майбутнього. І тут українське буття слід сформувати на орієнтирах національної самобутності, що закладає основу представництва нації в світі. Динаміка розвитку суспільства опирається на величезний духовний і культурний капітал. Освіта - основа розвитку особистості, суспільства, нації та держави, запорука майбутнього України. Вона є визначальним чинником політичної, соціально-економічної, культурної та наукової життєдіяльності суспільства.

ІІ. Тарас Шевченко благає вас сьогодні словами “учітеся брати мої, думайте, читайте”. Роки навчання малого Тараса проходили без комп’ютера, гарного одягу, відповідних умов. Він вчився читати “баба галамага” і не один раз був битий різками за неуважність. Незважаючи на важкі труднощі, він хотів побачити ті “стовпи”, що підпирають небо. Надаю вам дорогі наші ліцеїсти можливість порівняти умови навчання малого Тараса і ваші!

Ми дуже часто думаємо, що в житті талановитих людей усе складається гарно і недобачаємо їхніх терпінь. Шевченко дуже багато натерпівся на засланнях, а також, дивлячись навкруги себе, він дуже терпів передумуючи і переосмислюючи побачене.

ІІІ. Ювілейне привітання. Шановні педагоги та учні нашого ліцею! Ліцей - це велика спільна родина вчителів та учнів, котрі творять майбутнє. Сьогодні святкуємо 70-ту річницю заснування вашого закладу. За цією ювілейною датою криється вміле керівництво директора і наполеглива праця талановитого педколективу. За цей час було виховано багато гідних учнів, про що свідчать результати успішного навчання та призові місця на олімпіадах і конкурсах.

Шановні вчителі! Дорогі вчителі, ваша невтомна праця відкрила учням дорогу до знань, допомогла повірити в себе і подолати страх, ніколи не здаватись і боротись, аж до перемоги. Поглиблюйте надалі знання ліцеїстів у формуванні людини високоосвіченої, творчої і духовно збагаченої особи, як частинку українського суспільства. Як говорив Іван Франко, що треба пірнати глибоко у морську глибину книги, щоб звідти винести дивнії наукові перли на прославу Бога, звеличення нашого Карпатського краю і розбудову України.

Дорогі учні! Господь прийшов вам допомогти пройти шлях науки і цю сувору школу життя без нарікань і скарг. Не марнуйте жодної хвилини подарованої життям. Будьте гідними звання “ліцеїст” і гордо його носіть. Вам випала щаслива доля навчитися любити Бога, товариша, Україну і стати на захист прав українського народу під гаслом “Бог і Україна”. Вам випала честь боронити рідну хату і рідну землю так, як це робили воїни УПА, герої Небесної Сотні, приклади героїзму проявлені нашими батьками і братами на війні в АТО. Щастя українця героїчно любити свій народ і батьків подає нам приклад патріотки Надії Савченко у російському полоні.

Висновки. У цей ювілейний час закликаю всіх до молитви, бажаю процвітання Коломийському навчально-виховному комплексу №9, вчителям - міцного здоров’я, учням - зберегти гідність і свободу у вирі бурхливого життя під Покровом Пресвятої Богородиці! Дякуємо Богові, вашим батькам, що достойно виховали вас.

Нехай зійде на вас благословення всемогутнього Бога Отця, і Сина, і Святого Духа! Амінь.

Благословення Господнє на Вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦВиголошено у м.Коломия,
16 жовтня 2015 р. Б.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди