Слово владики Василія (Івасюка) з нагоди присяги міського голови Ігоря Слюзара та першого засідання сесії Коломийської міської ради сьомого демократичного скликання

Щоб усі були одно”

(Ів.17,21)

Шановний пане Ігоре Богданович, наш міський голово, шановні депутати та всі присутні. Недавно в Україні відбулися чергові вибори. Громада міста Коломиї вибрала свого міського голову, котрий разом із депутатським корпусом в присутності духовенства і людей та при Біблії і Конституції України відкриває офіційно першу сесію. Цих двох документів тут не видно, але вони знаходяться в серці кожного християнина і свідомого українця.

І). Боже Слово на сторожі народу. Біблія - Слово Боже до людей, яке стається тілом, тобто видимою справою і силою (пор.Ів.1,14). Конституція України - голос народу до своєї влади і рівночасно це є також голос Божий. І тому кожне слово сказане при таких свідках та Коломийській громаді має дуже велике значення. Все сказане вами стає вагомою присягою. Присяга - це офіційне урочисте зобов’язання з нагоди отримання відповідальних обов’язків. Іншими словами, це осучаснена форма клятви складеної публічно і передбачає її дотримання. Порушення присяги тягне за собою відповідальність перед Богом, суспільством та своєю совістю.

ІІ). “Краще тобі не обіцяти, аніж пообіцяти і не виконати” (Прп. 5,4-5). Одного разу сердитий батько спитав малого хлопчика на ім’я Джордж Вашінґтон: “Де поділося дерево вишні?”. Юнак відповів: “Я не можу збрехати. Це дерево зрубав я!”. Пізніше він став першим президентом Сполучених Штатів (1789 - 1797). На щастя, християни говорять правду! Проблема виникає тоді, коли нас закликають повірити в правдивість слів та лозунгів інших людей, а ми не впевнені в тому, що нам говорять правду.

Суть людської присяги чи обіцянки полягає в тому, що тоді Бог стає поручителем всякої правди і голос Божий через громаду промовляє до сердець наших депутатів. Господь стає свідком сказаного прилюдно. У книзі Приповідок Бог попереджує людей не робити поспішних обіцянок. “Краще тобі не обіцяти, аніж пообіцяти і не виконати” (Прп. 5,4-5). Запитаєте: “Чому?”. Господь Бог освячує наші обіцянки з метою необхідного блага суспільства. І коли наші клятви чи обіцянки будуть неправдивими, тоді Бог дуже швидко присилає покарання. Прикладом може бути вже відомий передвиборчий лозунг: “Почую кожного!”, а потім почався Майдан.

Шановний пане голово і достойні депутати, у цей важкий військово-економічний час ви взяли на себе завдання успішно виконати передвиборчі обіцянки та обов’язки згідно чинного законодавства. Бажаємо міському голові і всьому депутатському корпусу взяти за основу своєї праці Біблію та Конституцію України, почути голос кожного жителя Коломиї і зробити якнайбільше добра для нашої громади.

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, буде вашою доброю Дорадницею у всіх сесійних засіданнях. А Господь благословить вас своїм милосердям і єдністю так, “щоб усі були одно” (Ів.17,21).

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ