Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Свято Пресвятої Трійці.Єв. Мт. 75: (18, 10-20)

Напевно всі ми зустрічалися з ситуацію, коли до нас підходили двоє або троє молодих людей, гарно зібраних, з сумочками через плече і делікатно пропонували порозмовляти з ними про Бога. Якщо не відмовити їм і почати розмову, то дуже швидко виявляється, що вони не мають наміру почути від свого співрозмовника чогось для них незрозумілого, їхня мета – нав’язати розмову про те, що не треба вірити в Пресвяту Трійцю, в Пресвяту Євхаристію, про те, що Марія не є Матір’ю Божою, що не треба тримати в хаті образів і таке інше. І які би доводи не наводити, цитуючи Святе Письмо, вони не беруть їх до уваги, а ніби запрограмовані, повторюють завчені уривки цитат та свої „аргументи”, які не мають логічної послідовності та фундаментального богословського переконання. Говорити з такими людьми дуже важко навіть добре обізнаним із Святим Письмом людям, бо вони не шукають правди і порозуміння, а вперто нав’язують свою безбожну науку, хоч роблять це під виглядом побожних людей, часто ще й пропонуючи при цьому обіцянки грошової чи матеріальної винагороди за вступ до їхньої організації „дослідників Святого Письма”. А те, що вони зачіпають теми Пресвятої Трійці, Пресвятої Євхаристії, які неможливо до кінця дослідити, пізнати людським розумом, якраз і дає їм можливість зібрати свій „урожай” з тих слабодухих колосків, які під подихом найменшого вітерця ламаються, бо не є підживлені саме повнотою тих Тайн – Пресвятої Трійці та Пресвятої Євхаристії.

Тому сьогодні, в празник Пресвятої Трійці варто кожному християнинові задуматися над темою Тайни Пресвятої Трійці. Саме слово „Тайна” вже говорить про те, що в ній є щось приховане від людини, яка, вірячи в неї, має набагато більше заслуг, ніж би мала би, якби досконало все знала, бо тоді віри, як такої, вже би не було потрібно.

Відома розповідь про хлопчину, який, сидячи на березі моря, хотів перечерпати з нього воду в інше місце. Коли на це надійшов святий Августин і поцікавився його дитячим захопленням, то пояснив дитині, що це неможливо, тоді хлопчик відповів йому: „Так, як цю воду не можна перечерпати з моря в інше місце, так неможливо і досконало зрозуміти святу Тайну Пресвятої Трійці.” Тоді святий Августин зрозумів, що в такий спосіб Господь Бог через малу дитину дав йому відповідь на питання, яке його турбувало. Однак, наскільки це доступно нашому людському розумові, свята Церква навчає нас правди віри в Пресвяту Трійцю.

Перша біблійна згадка про Пресвяту Трійцю є в книзі Буття: „Тож сказав Бог: „Сотворімо людину на наш образ і на нашу подобу…” До кого говорить Бог, якщо людина ще не була сотворена? Це Бог -Отець, Бог-Син і Бог-Дух Святий радяться між собою. Знаємо, що Бога у Його повноті – у Пресвятій Тройці – ніколи ніхто не бачив. Прародичі Адам і Єва чули голос Бога, який „ходив садом під час денної прохолоди”. „Мойсей чує Його голос у гуркоті грому”. Ілля - у подиху тихого вітру.

Святе Письмо пояснює Бога як вічного Царя видимого і невидимого світу, який є присутній всюди, і немає ні місця, ні часу, ні простору, де б Його не було. Роздумуючи про велич Бога, старозавітній пророк каже: „Куди піду від Духа Твого і від лиця Твого куди втечу? Коли зійду на небо Ти там єси, коли опущуся в ад, Ти там єси. Коли візьму крила свої вранці і поселюся на краю моря, навіть і там рука Твоя поведе мене і буде держати мене правиця Твоя”.

Але це не значить, що Бог є десь там, далеко. Він є тут і всюди. Бог хоче, щоб людина була біля Нього, і щоб показати людям дорогу до пізнання Правди і дати можливість кожному вільно наблизитися до Нього, Бог посилає на землю свого Сина в особі Ісуса Христа, який, будучи Богом, заради нас став людиною і постав перед світом, як кривава жертва за людські гріхи. Він був споконвічним Творцем, Світлом для світу і неперевершеним Вчителем, що проповідував науку, яку дав Йому Його Отець. Хоч „Він не закінчував жодної школи, а був сином теслі” – говорить єв. Матвій, але навчав як той: „Що має владу” – каже єв. Марко. Він дванадцятирічним юнаком, показав свою мудрість перед вчителями Закону і визнав перед своїми родичами свою єдність із Отцем, коли сказав: „Хіба ви не знали, що в домі Отця треба мені бути”. У своїх науках Він постійно наголошував: „Я - путь істинна і Життя. Ніхто не приходить до Отця як тільки через мене. Якщо б ви пізнали мене, то і Отця мого пізнали б”. Намагаючись розвіяти сумніви своїх учнів, Він переконував їх і говорив: „Невже ви не вірите, що я - в Отці, а Отець в мені? Слова, які я говорю, не від себе говорю, Отець, який перебуває в мені, творить діла”. Коли Филип запитав Ісуса: „Господи, покажи нам Отця, і вистачить для нас”, Ісус відповів йому: „Хто мене бачив, той бачив Отця. Як же ти говориш: Покажи нам Отця? Невже не віруєш, що я в Отці, а Отець у мені? Слова, які проказую до вас, не від себе проказую. Отець, який перебуває в мені, - він творить діла. Тож вірте мені, що я в Отці, й Отець у мені”. Коли наближалися години мук і смерті Христа, Він потішав своїх учнів: „Як прийде Утішитель, якого зішлю вам від Отця, Дух істини, який від Отця походить, то він свідчитиме за мене.” А після свого Воскресіння, Христос виявив апостолам свою владу на небі й на землі, доручивши їм: „Ідіть, отже, навчіть всі народи, христячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа”. Через Сина Божого Отець передав людям заповіді любові, яка стала запевненням вічного життя. „Це моя заповідь, щоб ви любили один одного так, як я вас полюбив”.

А Дух Святий є третя Божа особа, яка довершує Пресвяту Трійцю. Дух Святий допомагає людям визнати Бога своїм Творцем і є присутній у нас і діє так, щоб ми мали постійне з’єднання з Богом. Без Його дії неможлива правдива Віра. Все добро, що ми чинимо, всі наші добрі думки, почуття, дії, молитви є даром Духа Святого. Дух Святий, що Його нам посилає Бог Отець в ім’я Ісуса Христа, є продовженням та поглибленням того, чого навчав нас Син Божий.

Правда про Пресвяту Трійцю є основним вченням християнства і одночасно найглибшою таємницею віри, у якій ховаються незбагненні для нас глибини Божого життя. У Пресвятій Трійці всі три Божі особи відрізняються одна від одної, але, не зважаючи на це, не перестають бути одним Богом, який від вічності є Богом-Отцем, Богом-Сином і Богом-Духом. І наше духовне життя і спасіння базується на фундаменті віри в Пресвяту Трійцю, бо без віри догодити Богові неможливо. „Вірою спасетеся”, але віра без діл мертва. І бути справжнім християнином – це означає реалізовувати в своєму житті віру в Пресвяту Трійцю через любов і милосердя, через добрі справи відносно Бога і ближнього. І тоді посилає Син від Отця в серце людини силу Духа Святого, і проявляється в повноті те духовне народження згори. Тоді-то ми дійсно стаємо „не від світу” і можемо йти по бурхливих водах цього світу, не потопаючи в ньому. Тоді наша молитва уст та розуму переходить в молитву серця. Тоді не ми молимось, а молиться за нас Святий Дух. Отже, трьом особам Пресвятої Тройці завдячуємо все, що ми є, що маємо і чого сподіваємось. Тому з вдячності величаймо триєдиного Бога, любімо Його, служімо Йому через молитву і служіння ближнім, і не тільки гарними словами і піснями, а нашим життям віддаймо честь і славу Пресвятій Тройці тут — на землі, щоб знайти місце в небі, де будемо її оглядати й любити у всій вічності! Амінь.
 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди