Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Слово владики Василія (Івасюка) з нагоди міжнародного дня рідної мови


” Вивчайте, любіть свою мову, (…)
як рідного неба блакить “.

(Рідна мова. Сосюра)В ступ. Міжнародний день рідної мови відзначають щороку дня 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про “підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності” було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила з 26 жовтня по 17 листопада 1999 року в Парижі.

І). Рідна мова – дар Божий. Мова кожного народу є найкращим даром Божим. Людина розмовляє рідною мовою з батьком, матір’ю та спілкується з іншими людьми. Звичайно вживається лише зрозумілу мову і нею звертається також і до Бога. Кожний народ у своїх Богослужіннях старається віднайти живий зв’язок з Богом і навчити людей любити Правду та шанувати свою Батьківщину. Цього результату можна досягти найкраще, вживаючи рідну мову.

Сам Христос звертався з наукою до народу на його рідній арамейській мові. Апостол Павло прямо каже, що краще п’ять слів промовити зрозумілою мовою, щоб навчити інших, аніж десять тисяч слів чужою незрозумілою для народу мовою (пор. 1 Кор. 14, 19). І тому Церква благословляє рідну мову кожного народу для проповіді Євангелія. Дух Святий в часі Свого Зішестя на апостолів дав їм силу славити Бога на всіх мовах і говірках прочан, що зійшлись з усього світу на свято П’ятидесятниці в Єрусалим. Митрополит Андрей Шептицький також написав знаменитого листа до гуцулів на місцевій мові.

ІІ). Значення рідної мови. Рідна мова є ознакою культурної приналежності. Вона найкраще передає накопичені традиції та досвід молодому поколінню. Крім того, вивчення іноземних мов є ключем до взаєморозуміння та взаємоповаги між народами та людьми. І нехай сповняться слова Великого Кобзаря “і чужого научайтесь, і свого не цурайтесь”.

Рідна мова є найбільше добро та жива схованка людського духу і багата скарбниця народу, в якій знаходиться історичне життя, сподівання, розум, досвід і почування.

Тарас Шевченко писав: “А на москалів не вважайте, нехай вони собі пишуть по-своєму, а ми по-своєму. У них народ і слово, і у нас народ і слово. А чиє краще, нехай судять люди”.

Висновки. Любімо, вивчаймо, розвиваймо, борімося за чистоту і красу рідної мови. Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі допоможе нашому народу полюбити рі́дну мо́ву, правильно писати і літературно розмовляти милозвучною українською мовою. Господи поблагослови розвиток рідної мови. .

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
21 лютого 2016 р. Б.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди