Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Презентація книги “Літопис свято-Троїцької Церкви містечка Жванця” (1869-1898)


” І як напишеш, так уже і буде…”.
(Ліна Костенко)В ступ. Літопис — історико-літературний твір у Київській Русі, в якому оповідь велася за роками. Писалися вони переважно церковнослов’янською мовою і починались зі слів “в літо”. В інших християнських країнах подібні давні твори мають назву хроніки і були написані латинською мовою.

І). Літопис – плід духа. Вони залишаються невичерпним джерелом творчості митців слова. На їх основі пишуться художні романи, поеми, знімаються фільми. Літописець Нестор писав: “Книги - це річки, котрі напоюють всесвіт, від яких виходить мудрість. У книгах незлічима глибина, ними тішимося в печалі, вони віжжі стриманості. Якщо старанно пошукаєш в книгах мудрості, то придбаєш велику користь для своєї душі. Бо той, хто читає книги, розмовляє з Богом або святими мужами. Якщо пошукаєш ти в книгах мудрості пильно, то знайдеш ти велику користь душі своїй. Той, хто читає книги, бесідує з Богом”.

ІІ). Літопис свято-Троїцької Церкви містечка Жванця– це є плід праці наукових працівників археолога Руслана Нагнибіди та філолога Ірини Ладоренко. Хочеться подякувати нашим упорядникам за важливий опублікований літопис свято-Троїцької Церкви містечка Жванця. Він складений у 1869-1898 роках священиком Архипом Павловським та при нез’ясованих обставинах закінчений 1898-го протоієреєм м. Кам’янця-Подільського Іваном Городецьким. Це є спадщина спадщиною слов’янської та світової культури.

Найбільше зробив записів до цього “Літопису” священик Василій Яворський. Ось один із цікавих записів життя: “Парафіяни в моральному плані стоять на низькому ступені. Внаслідок їхнього ремісничого промислу жодний продаж у них або купівля не обходяться без могоричу, ось тому п’янство розвинуто між ними у найвищому ступені”. Також отець Василій провів у Жванці своєрідну реформу – переніс базарний день із неділі на вівторок і відкрив школу для дітей.

Висновки. “І як напишеш, так уже і буде…”. Ми бачимо вагому працю духовенства у збереженні історії, культури у житті українського народу. Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможе в обставинах сьогодення зберегти нашу славну історію в літописах. Господи благослови нам об’єднати народ та полюбити ще більше Україну, пізнавши краще мученичий шлях героїв Майдану, воїнів АТО, а також важливу допомогу людей доброї волі. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
2 Березня 2016 р. Б.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди