Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ

Презентація виставки родини Приймаків "Скарби прадавні береже душа"


" Життя іде і все без коректур,

І як напишеш, так уже і буде…".

(Ліна Костенко)Вступ. У сучасному суспільстві матеріальне починає переважати над духовним, але у нас живуть люди для яких дух завжди переважає матерію – це сучасні митці. Вони вболівають за долю країни, народну культуру і пишаються мистецьким здобутками.

І). Виставка "Скарби прадавні береже душа" пригадує, що одні прадавні скарби намертво лежать у землі, а другі - є живими, бо вони ходять по землі та передають свої надбання від покоління до покоління. Погортайте сторінки сивих віків і почуєте голоси багатьох митців в історії України. Їхня творчість ставши народною, огортає глибинним чаром людську душу і квітує по сьогодні на нашій рідній землі. І тільки інколи, крізь тумани часу, окреслиться схожа на легенду постать творчого сівача. До таких творців безцінних скарбів сьогодення належить родина Приймаків з Косова.

ІІ). Творча душа родини Приймаків. Народ завжди високо цінує речі ручної роботи. Синонім до слова "ручне" є добротне, вишукане, виконане своєрідною технікою. Скільки праці, творчих задумів, випробувань лежить за цими представленими на виставці творами мистецтва, щоб поширити добру славу нашого художнього ткацтва, шедеврів різьбарства і бондарства та іконопису.

Людське життя є швидкоплинне і ми не маємо змоги щось викреслити чи виправити в ньому. Ліна Костенко про це пише так: ""життя іде і все без коректур, і як напишеш, так уже і буде". Дійсно, родина Приймаків золотими руками і цілим життям пише духовні твори мистецтва, які залишає нам та передає своїм нащадкам. Їхня душа проростає у творчих роботах так урожайно, як та пшениця весною на доброму полі, і тому ми маємо зберігати цю спадщину для наступних поколінь.

Висновки. Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможе родині Приймаків у пошуках нових мистецьких ідей в пам'ять Героїв Небесної Сотні. Господи поблагослови збереженими скарбами у наших душах воїнів в АТО на перемогу та повернення миру мистецькою красою. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
4 березня 2016 р. Б.

 

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Богдан Іванюк

  Віце-канцлер
  о. Олександр Селезінка

  Економ
  о. м. Микола Романенчук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Церковний трибунал
  Судовий вікарій
  о. Володимир Прокіпчук

  Суддя
  о. Юрій Лукачик

  Захисник вузла
  Сергій Триф'як

  Нотар Олександра Болехівська
 • Прес-секретар
  о. Василь Перцович
  e-mail: percovych@ukr.net

  Канцелярія єпархії
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: katedra-2005@ukr.net

  Наші кнопки
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  Коломия ВЕБ Портал
 • Розміщення
  Дата-центра ВОЛЯ
ословення Господнє нехай зійде на вас та перебуває з вами завжди, нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь!