Слово владики Василія (Івасюка) з нагоди 202-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка

” В своїй хаті своя правда, і сила, і воля…”.
(Тарас Шевченко)

В ступ. Українці щороку відзначають річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка. Його ще називають апостолом правди і свободи, нескореним борцем за волю.

І). Нічого кращого немає, як тая Мати молодая. Шевченко прожив коротке і насичене життя. Малому Тарасові виповнилося 9 років, тоді померла його мама, а коли виповнилося 11 років, тоді помер його батько. І він залишився сиротою та зазнав багатьох труднощів від людей, а також наполегливо вчився.

Вивчивши добре історію України, поет приходить до висновку, що тільки “у своїй хаті – своя правда, і сила, і воля”. Тому він закликає всіх українців вивчати добре історію свого народу:

…”Та читайте од слова до слова, Не минайте ані титли,

Ніже тої коми, Все розберіть… та спитайте

Тоді себе: що ми? Чиї сини? Яких батьків?

Ким? За що закуті? …Учітеся, брати мої,

Думайте, читайте, І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь”.

Цими словами Кобзар закликає своїх земляків і всіх нащадків наполегливо вчитись і жертовно любити Матір-Україну:

Свою Україну любіть, Любіть її во время люте,

В останню, тяжкую минуту За неї Господа моліть”.

Далі він наголошує, що “Нема на світі України, Немає другого Дніпра…” і стає провідником кожного покоління українців, виступаючи проти поневолювачів і так званих “своїх землячків”.

Кругом мене, де не гляну, Не люди, а змії.

І засохли мої сльози, Сльози молодії.”

Такий важкий стан суспільства побачив Шевченко тоді в Україні, поневоленій Москвою. А також у незалежній Україні, Тарас бачить тих самих “землячків”, що записались в “рускоязичниє” і готових за гроші чи й без них прислужуватись чужій державі. Він бачить, як чужинці домінують в органах влади і зневажають українську мову.

Подивившись телепрограми різних каналів, стає зрозуміло, що багато з них працюють проти нашої держави. Ці замовлення маніпулюють свідомістю людей, подають фальсифікати в цифрових вимірах, закликають явних ворогів України до публічних виступів.

Висновки. На щастя, у самому серці України б’є джерело любові Шевченкового слова та кличе до нас “обніміть брати мої найменшого брата, нехай мати усміхнеться, заплакана мати”. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ