Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ

Слово владики Василія (Івасюка) у Коломийському академічному обласному українському театрі перед благодійною виставою "Гуцульський рік"Вступ. З давніх часів Церква підтримувала театр, щоб через культуру проповідувати Боже Слово і повертати свідомість народу. Час ішов, театр розвивався, народилися геніальні драматурги, актори, виникла режисура, кіно.

І). Вистава "Гуцульський рік" – це історія гуцульської громади , котра впродовж тисячоліть живе у Карпатах і стверджує мудрість і стійкість народу, котрий не зломився під тягарем всіх нещасть. Причиною успіху є те, що людина живе у злагоді з природою і з собою. Влучно порівнюються закони природи і людське буття. Міняються пори року і

подібно проходять переміни у людських долях: дні народження та смерть, добро та зло, Гнатові Хоткевичу дуже подобалася гуцульська говірка, бо це був голос їхньої душі. У своїх спогадах він писав, що вже звик говорити по-гуцульськи і починає думати, як гуцул. Побувавши якось в корчмі на Варятині (с. Верхній Ясенів), він побачив, як гуцули зійшли додолу і почали між собою розмову: "Єк днювали? Єк ваша маржинка? Єк жінка, діти і т. д.".

Все обговорили, а потім їхні обличчя посерйознішали, вони схопили свої бартки, вийшли на подвір'я і давай битися. Побилися, а потім знову зайшли в корчму і продовжили гостину. А Хоткевич тоді запитує: "А чому то ви так билися?" А вони у відповідь: "Бо наші старені сі били, і ми сі мусимо бити". І тоді він зауважив, які вони артисти, як вони все це театрально роблять.

ІІ). Благодійна вистава. Коломийський найдавніший драматичний театр Галичини ставить благодійну виставу Гната Хоткевича "Гуцульський рік", режисером якої є Заслужений артист України Дмитро Чиборак. Він з трепетом душі та з великим хвилюванням постановника достойно виконує цю важливу справу. Організатором вистави є рух "За тверезість Життя" від УГКЦ. Наше суспільство пронизує дуже велика хвороба, яка називається п’янством і майже всі справи не обходяться без "могорича", а тому на це слід звернути особливу увагу.

Поставити виставу – це значить відкрити красу і велич української культури на противагу "культурному п’янству і лінивому відпочинку". Поставити виставу - це є велике щастя та благословення подібне до здійснення мрії - написання Євангелія власними руками.

Висновки. Байдужість людей до молитви, читання Біблії, вивчення української мови, знищення та обкрадання своєї культури – ці причини породили війну, на якій сьогодні гинуть кращі сини і дочки нашого народу. Український народ так не може далі жити, а надія в душах людей не має померти. Тому полонена льотчиця-воїн Надія Савченко стала символом і надією незламної та непереможної України у боротьбі з нелюдяним судом.

Ця мужня жінка дає нам приклад, як треба любити свою Батьківщину та боротися із владою за свої Конституційні права. Шановна інтелігенціє, допоможіть нашому народу зрозуміти і виконати програму Тараса Шевченка, залишену нашим поколінням у його творах. Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи нашому народові вистояти у важкій гібридній війні.

Господи поблагослови наших воїнів гуцульською мужністю і мудрістю у боротьбі проти ворога зі сцени Коломийського академічного обласного українського театру, який збудував священик УГКЦ Іван Озаркевич. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
11 Березня 2016 р. Б.

 

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Богдан Іванюк

  Віце-канцлер
  о. Олександр Селезінка

  Економ
  о. м. Микола Романенчук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Церковний трибунал
  Судовий вікарій
  о. Володимир Прокіпчук

  Суддя
  о. Юрій Лукачик

  Захисник вузла
  Сергій Триф'як

  Нотар Олександра Болехівська
 • Прес-секретар
  о. Василь Перцович
  e-mail: percovych@ukr.net

  Канцелярія єпархії
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: katedra-2005@ukr.net

  Наші кнопки
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  Коломия ВЕБ Портал
 • Розміщення
  Дата-центра ВОЛЯ
ословення Господнє нехай зійде на вас та перебуває з вами завжди, нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь!