Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Слово владики Василія (Івасюка) у Коломийському академічному обласному українському театрі перед благодійною виставою “Гуцульський рік”В ступ. З давніх часів Церква підтримувала театр, щоб через культуру проповідувати Боже Слово і повертати свідомість народу. Час ішов, театр розвивався, народилися геніальні драматурги, актори, виникла режисура, кіно.

І). Вистава “Гуцульський рік” – це історія гуцульської громади , котра впродовж тисячоліть живе у Карпатах і стверджує мудрість і стійкість народу, котрий не зломився під тягарем всіх нещасть. Причиною успіху є те, що людина живе у злагоді з природою і з собою. Влучно порівнюються закони природи і людське буття. Міняються пори року і

подібно проходять переміни у людських долях: дні народження та смерть, добро та зло, Гнатові Хоткевичу дуже подобалася гуцульська говірка, бо це був голос їхньої душі. У своїх спогадах він писав, що вже звик говорити по-гуцульськи і починає думати, як гуцул. Побувавши якось в корчмі на Варятині (с. Верхній Ясенів), він побачив, як гуцули зійшли додолу і почали між собою розмову: “Єк днювали? Єк ваша маржинка? Єк жінка, діти і т. д.”.

Все обговорили, а потім їхні обличчя посерйознішали, вони схопили свої бартки, вийшли на подвір’я і давай битися. Побилися, а потім знову зайшли в корчму і продовжили гостину. А Хоткевич тоді запитує: “А чому то ви так билися?” А вони у відповідь: “Бо наші старені сі били, і ми сі мусимо бити”. І тоді він зауважив, які вони артисти, як вони все це театрально роблять.

ІІ). Благодійна вистава. Коломийський найдавніший драматичний театр Галичини ставить благодійну виставу Гната Хоткевича “Гуцульський рік”, режисером якої є Заслужений артист України Дмитро Чиборак. Він з трепетом душі та з великим хвилюванням постановника достойно виконує цю важливу справу. Організатором вистави є рух “За тверезість Життя” від УГКЦ. Наше суспільство пронизує дуже велика хвороба, яка називається п’янством і майже всі справи не обходяться без “могорича”, а тому на це слід звернути особливу увагу.

Поставити виставу – це значить відкрити красу і велич української культури на противагу “культурному п’янству і лінивому відпочинку”. Поставити виставу - це є велике щастя та благословення подібне до здійснення мрії - написання Євангелія власними руками.

Висновки. Байдужість людей до молитви, читання Біблії, вивчення української мови, знищення та обкрадання своєї культури – ці причини породили війну, на якій сьогодні гинуть кращі сини і дочки нашого народу. Український народ так не може далі жити, а надія в душах людей не має померти. Тому полонена льотчиця-воїн Надія Савченко стала символом і надією незламної та непереможної України у боротьбі з нелюдяним судом.

Ця мужня жінка дає нам приклад, як треба любити свою Батьківщину та боротися із владою за свої Конституційні права. Шановна інтелігенціє, допоможіть нашому народу зрозуміти і виконати програму Тараса Шевченка, залишену нашим поколінням у його творах. Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи нашому народові вистояти у важкій гібридній війні.

Господи поблагослови наших воїнів гуцульською мужністю і мудрістю у боротьбі проти ворога зі сцени Коломийського академічного обласного українського театру, який збудував священик УГКЦ Іван Озаркевич. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
11 Березня 2016 р. Б.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди