Слово владики Василія (Івасюка) з нагоди 95-річчя Коломийської дитячої музичної школи №1

Я живу музикою”.
(Богдан Іванчук)

В ступ. Сьогодні святкуємо 95-річчя Коломийської дитячої музичної школи. Василь Сухомлинський писав: “Школа – це тонкий і чутливий музичний інструмент, який творить мелодію людської гармонії, що впливає на думку кожного вихованця, але творить лише тоді, коли цей інструмент добре настроєний”.

І). Історія. Коломия з давніх часів була центром розвитку української мистецької культури в Галичині. У 1848 році на коломийській театральній сцені було поставлено “Наталку Полтавку” Котляревського під назвою “На милування нема силування”. Іван Франко писав, що ця перша вистава була іскрою, з якої розгорілася ватра.

У 1895 році засновано музично-хорове товариство “Коломийський Боян”, організатором був Денис Січинський. Коломийська гімназія дала Україні та світові сотні видатних діячів науки, культури і мистецтва. В місті вирувало концертне життя. Виступи славетних артистів Соломії Крушельницької, Станіслава Людкевича і багатьох інших світочів збагачували життя міста.

ІІ). Музичний інститут. Важливим центром музичного життя міста стало створення філії Львівського вищого музичного інституту ім. М.Лисенка у 1921 році. Тепер це - дитяча музична школа № 1. Школа займає перше місце в області по результатах обласного конкурсу виконавської майстерності, а учні отримують звання лауреатів та дипломантів конкурсу. Тяглість музичних традицій школи і міста продовжували у різний час творчі музиканти – педагоги. Випускники школи працюють у різних професійних колективах музично-освітніх закладів України.

ІІІ). Подяка. Щиро дякуємо Богдану Ільковичу Іванчуку директорові і педагогічному колективу музичної школи №1 за гармонійний розвиток таланту кожної дитини. Це школа, гідності, любові і взаємоповаги. Творче порозуміння і професіоналізм допомагають досягати успіхів. Велике значення має участь вчителів у церковних хорах. І це є добрий приклад для молодого покоління, щоб заохотити молодь творити добро, очищуючи співом людські душі, розум і совість від злого. Шановні ювіляти, живіть музикою, вишукуйте талановитих самородків. Сьогодні коломияни та поважні гості складають вам щиру подяку за вагомий внесок у розвиток духовності, яка є окрасою сьогоднішнього свята. Достойні присутні з нетерпінням очікують концерту – звіту з нагоди 95-ліття від дня заснування школи, бо Коломия дійсно має таланти!

Висновки. Нехай чарівні звуки музичних інструментів і солов’їний спів вчителів та учнів допоможуть розігнати ворожі хмари над Україною, а гуцульські скрипалі і трембіти, подібно до сили звуку Єрихонських труб, звільнять з полону нескорену Надію Савченко.

Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі, провадить вас до нових творчих музичних висот.

Господи поблагослови директора Богдана Іванчука, вчителів та учнів жити музикою для подальшої плідної праці. Амінь

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ