ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ
Правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецької Єпархії УГКЦ
Василія Івасюка

Всесвітлішим і всечеснішим отцям, преподобним ченцям і черницям,
Дорогим у Христі мирянам Коломийсько-Чернівецької Єпархії

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

І). Воскресіння – спасіння. Закінчення Великого Посту – це початок торжественного свята Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Страсті і смерть завершено, натомість приходить радість вічного життя. І тому серцем сповненим вдячності Господеві за перемогу над гріхом, виголошуємо всім людям важливу, довгоочікувану і спасенну благовість: Христос Воскрес! Цим пасхальним вітанням християни свідчать про подію, яка сталася уже двохтисячолітньої давності.

Рано - вранці жінки - мироносиці прийшли до місця поховання свого Учителя і побачили порожній гріб. Христос подолав закон смерті і воскрес, даючи свідоцтво людям, що смерть перемагається тільки силою Божою. Згідно Божого плану спасіння, Воскресіння Христове стало початком нашого особистого порятунку від вічної смерті. І тому Спаситель прийшов у світ страждати, бути розіп’ятим, встати із гробу, щоб дати кожній людині можливість пройти через досвід воскресіння з мертвих. Апостол Павло говорить про це чітко: "Бог... воскресить і нас силою Своєю" (І Кор. 6,14). Ось тому свято Пасхи є святом перемоги життя над смертю.

ІІ). Воскресіння – визволення. У великодню ніч кожен із нас відчуває радість душею, бо свято Воскресіння наповнює сенсом наше земне життя. Земне життя Спасителя було сповнене звичних людських труднощів, нерозуміння, страждання і завершилося хресною смертю. Проте Христос був сильнішим за ці випробування і силою Божою воскрес. Подібно кожен християнин у своєму житті йде тим самим шляхом і всі труднощі перемагає тільки вірою у Воскресіння. Важкі обставини земного буття, випробування, страхи намагаються нас лякати, але вони не мають ніякої сили над нами, а тому події у навколишньому світі не повинні нас дуже тривожити, бо Христос воскрес!

Розмірковуючи над таємницею Воскресіння, ми дякуємо Господу за все, що Він посилав і посилає нашій Церкві і нашому боголюбивому українському народові. Багато було радощів і скорботи, багато випробувань ще попереду, але ми віримо, що Воскреслий Господь з нами. Він йде нам назустріч і простягає Свою Божественну руку допомоги у всіх обставинах. Через випробування і спокуси ми досягаємо свого воскресіння-визволення.

ІІІ). Воскресіння сьогодні. Христос смертю смерть подолав, але метастази гріховні продовжують знищувати людські долі. На жаль, продовжується війна на сході України, російське правосуддя засудило невинну українську жінку - Надію Савченко, переживаємо час реформ і початок боротьби з корупцією та згадуємо 30-ту річницю Чорнобильської трагедії. Ці та інші обставини є причиною нашого болю і переживань за майбутнє молоде покоління. Водночас маємо велику надію: Папа Франциск проголосив 2016 рік для нашої Церкви і народу - Роком Божого Милосердя. Окрім цього, Святіший Отець організовує фінансову допомогу з цілого світу для жителів Донецька і Луганська, котрі залишилися без житла і шкіл, без харчування і медичної допомоги. Українська Церква у співпраці з різними доброчинними організаціями також активно надає духовну й матеріальну допомогу потерпілим у цій неоголошеній війні.

Сьогодні закликаю вас до молитви за тих воїнів, котрі пішли з життя і хто сьогодні став жертвою цієї війни. Особливо прошу молитись за наших дітей, молодь, матерів та пенсіонерів.

Воскреслий Христос Спаситель нехай направить все на добро, благословить нашу країну, наш народ і Церкву миром, спокоєм і добробутом.

Дорогі у Христі душпастирі, преподобне чернецтво, браття і сестри! Сердечно вітаю вас зі Святом над святами — Пасхою Христовою! Бажаю вам бути стійкими у вірі Христовій, мужніми, братолюбними, молитися і трудитися на благо нашої української землі і ділами милосердя прославляти Господа. А вірш Дарії Склярик з Лондона нехай додає нам сили, надії на працю і життя задля майбутнього України:

Христос Воскрес!!! Воскресне Україна!!!
Розквітне щастям - Вільна і Єдина!!!
Єдина Духом, Діями, Добром,
Багата Світлом, Сонячним теплом,
Уквітчана розмаєм веселковим,
І щебетом пташиним колисковим,
Увінчана Любов'ю із Небес
У Вільних душах, де Христос Воскрес!!!

Благодать воскреслого Господа нашого Ісуса Христа, любов Бога Отця і причастя Святого Духа нехай буде з усіма вами! Амінь!

Христос воскрес! Воістину воскрес!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ

Дано в катедральному соборі Преображення Господнього, м. Коломия,

24 квітня 2016 р. Б.

о. Богдан Іванюк

о. Андрій Квік

о. м. Микола Романенчук

• Церковний трибунал
    Судовий вікарій
    о. Володимир Прокіпчук

Суддя
    о. Юрій Лукачик

Захисник вузла
    Сергій Триф'як

Нотар Олександра Болехівська
    Микола Мотрук

e-mail: katedra-2005@ukr.net

ословення Господнє нехай зійде на вас та перебуває з вами завжди, нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь!