Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Проповідь владики Василія (Івасюка) у Велику П’ятницю


Ходіть у любові за прикладом Христа,
що полюбив вас і видав себе за вас”.

(Ефес.5,2)В ступ. Страсна П’ятниця – це день пам’яті розп’яття Ісуса Христа, жалоби і строгого посту перед близьким Воскресінням. Виставляючи плащаницю у Велику П’ятницю, згадуємо трагічні події і просимо милосердя гідно зустріти Пасху.

І). Плащани́ця — це полотно великого розміру із зображенням відбитку Ісуса Христа. На її краях написані слова “Благообразний Йосиф, знявши з хреста пречисте тіло твоє, плащаницею чистою обвив і пахощами покривши, у гріб новий положив”. І тому український письменник, поет, історик, педагог, Микола ЗЕРОВ у вірші “ВЕЛИКА П’ЯТНИЦЯ” писав:

Благообразний муж з Аримафеї”,
Шановний радник, учень потайний,
Господню плоть повив у пелени
І до гробниці положив своєї.Йосиф з Ариматеї віддав свій гріб для поховання тіла Месії і тому часто у молитвах згадується його ім’я. Церква споглядає Страсті Христові і скорботно кличе: “Не ридай наді мною, Мати, бачивши в гробі Сина (…) бо воскресну і прославлюся (…) як Бог”. Вечірнє богослужіння - це є похорон Ісуса Христа. Тихим хресним ходом з Плащаницею і свічками завершується утреня Великої Суботи.

ІІ). Велика П’ятниця. Світ отримав прощення за вчинені злочини у Велику П’ятницю, бо діла Божі спрямовані на спасіння людського роду. Сила смерті Христової перетворює грішника на праведника і відроджує до нового духовного життя. Біля животворного гробу зникає всяка гординя і з’являється впевненість у вічному спасінні. Апостол Павло говорить: “Якщо страждаємо з Христом, з Ним і прославимось” (Рим. 8,17).

Приклад. В одну лікарню привезли важко хворого старшого чоловіка. Терміново розпочали робити складну операцію на серце. В молитві очікує результату хірургічного втручання родина. Особливо очікують щасливого закінчення оперативного лікування син і дочка, бо саме вони спричинилися до хвороби батька. Їм хочеться плакати, але плачем горю не допоможеш. Тепер все залежить від лікаря та його вправності. Раптом непритомного батька вивозять на візочку, операція успішно закінчена. Діти беруть батька за руки і, схилившись над ним говорять: “Прости, тату”.

Діти часто забувають батьківську опіку і любов, думаючи що вони можуть робити все, що їм заманеться. Подібно і люди, дуже рідко згадують жертву Сина Божого. Проминає час і непомітно все забувається. Тому ми у Велику П’ятницю виносимо Плащаницю, щоб споглядаючи на цю велику жертву Спасителя, пережити душею і усвідомити розумом невимовний тягар страждань Сина Божого.

Висновки. “Ходіть у любові за прикладом Христа” (Ефес.5,2), щоби біля Плащаниці побачити велику вартість жертви Сина Божого, робити діла милосердя і спасти душі наші.

В Ювілейний Рік щиро молімося до Господа, щоб відкрив Двері Милосердя для України, залікував рани наших воїнів, укріпив молоді сім’ї, допоміг знайти добру долю дітям і молоді, благословив добрі покликання до монашого та священичого стану.

Стараймося своїм життям не забивати більше цвяхів у тіло Ісуса, бо настав вже час їх виймати з хресного дерева.

Закінчення. Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі допоможе нам перетерпіти зраду, ганьбу, побиття, хрест, смерть і поховання від наших ближніх.

Господи Милосердний звільни людей від диявольських кайданів вилікуй хворих, страждаючих та спаси душі наші. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦВиголошено в катедральному соборі Преображення Господнього, м. Коломия,


29 Квітня 2016 р. Б.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди