Слово владики Василя (Івасюка) на презентації книжки “Козацькі поеми” Дмитра Павличка

Я мріяв про таку книжку”.
(Дмитро Павличко)

К оломийщина вітає свого земляка, нашого краянина, відомого українського письменника, Дмитра Павличка воскресним християнським привітом “Христос воскрес!”.

В одному інтерв’ю ви кажете “Я мріяв про таку книжку”. Дійсно, у книжці “Козацькі поеми” зібрані твори написані у різні часи і їх об’єднує козацька минувшина. Національна пам’ять про козацьку гордість і славу є важливою духовною силою у боротьбі проти ворога сьогодні. Вона вчить, що здобуту державність належить обороняти щодня жертовною любов’ю, уповаючи на воскреслого Господа.

Кожний українець незалежно від свого соціального стану чи віку має бути готовий захищати Україну від ворога, не шкодуючи власного життя так, як це робили герої творів Дмитра Павличка – козаки.

Дмитро Васильович, ваше слово творить чудо у серцях людей і будує нову Україну для майбутніх поколінь. Воно воскрешало нашу державу тоді, коли в неї майже ніхто не вірив, відверто стидалися і зраджували її, крадькома відвертаючи погляд від національної Правди.

Завдяки вашому перу, сьогодні маємо приклад сучасних мучеників - людей з Небесної Сотні у Києві на Майдані, воїнів з неоголошеної війни на Сході України. Нехай ваші слова “Я мріяв про таку книжку” збудуться у найближчому майбутньому в подібних ваших словах “Я мріяв про таку Україну”.

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможе нам випросити милосердя і збудувати міцну Україну.

Господи поблагослови наш народ непохитною вірою так, що ми не бачивши Твого воскресіння і не торкалися ран Христових, благодаттю віри своєї зупинили війну. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ