Слово владики Василя (Івасюка) на святі обдарованих дітей “Юні таланти”

В ступ. Максим Рильський казав, що три дари було відпущено Шевченкові щедрою природою: дар співця, дар, художника і дар письменника (поета і прозаїка).

І). “Країна юних талантів”. Дня 01 червня 2016 року Коломия вводить батьків і всіх присутніх у “Країну юних талантів”. Талант – природні здібності людини. В усі часи головна проблема для дітей – знайти відповідь на запитання “хто я?”, “ким мені бути?” і “чим займатися?”. І єдиний вихід, це – братися до різних справ: спорту, техніки, науки, мистецтва, бізнесу. І що більшою кількістю справ володієш, тим більше шансів віднайти себе.

Юнаки ще не знають, ким будуть та вже пробують себе у дослідницькій справі. Виявляється: якщо змішати промені різних кольорів, то вийде білий колір, а от якщо різні фарби змішати – білого не буде. Через невеличкі досліди виховуються майбутні вчені і професіонали своєї справи.

ІІ). Від юного майстра – у світ дорослого професіонала. Головним є усвідомити чого саме хочеш досягти. І далі праця починається від гуртків, спортивних секцій, шкільних ансамблів.

Взірцем юного талановитого юнака для нас є молодий Андрей Шептицький. Пізніше його талант допоміг йому виростити для України багатьох талановитих людей. Він дивився на земні речі з погляду Божих законів і неземного майбутнього людини.

Сьогодні багатьох людей дивує жертовний підхід митрополита до своїх справ. В нього не було навіть думки щось робити для себе. Уся його діяльність — це примноження суспільного добра, виховання в українців любові до краси. Завдяки його наполегливості маємо національний музей у Львові, десятки збірок ікон практично з усіх закутків України.

Митрополит Шептицький бачив у людях дари Святого Духа, а в силу своїх можливостей розвивав ці таланти. Напевно, цим він відрізнявся від наших сучасників, які хочуть збагатитися на чужому таланті. Митрополит Андрей купував приміщення, організовував експедиції по віддалених галицьких селах, бо дбав про розвиток української культури й освіти в народі. Один з багатьох відомих митців, якого митрополит фінансував навчання є відомий художник Андрій Наконечний.

Висновки. Батьки, допоможіть своїм дітям відкрити таланти та покажіть справжню гордість України!

Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі, допоможе досягнути і підкорити найвищі висоти.

Господи поблагослови нашим дітям якнайкраще використати їхні таланти. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ