Слово владики Василя (Івасюка) на похороні воїна Миколи Миколайовича Самака

Вступ. Спішімо любити людей, бо вони так швидко відходять.

І). Життєпис. Понад два роки на Сході України триває війна. Сьогодні багато наших солдат уже ніколи не повернуться додому живими з війни, що триває на Сході України. Одна з таких сумних звісток сьогодні облетіла наш Гуцульський край – загинув на війні в АТО Микола Миколайович Самак. Він народився у 1992 році 15 березня у с.Баня Березів Косівського району Івано-Франківської області. Доля відвела йому жити тільки 23 роки. Микола Самак був неодружений, круглий сирота, мав одну сестру Надію. Ангел смерті прилетів до нього дня 19 січня 2015 року, при обороні нашої Батьківщини від ворога у Донецькому аеропорту. Ось так, Миколу Самака, нашого земляка, солдата-стрільця 80-ї окремої десантно-штурмової бригади записано навічно до Небесної Гвардії.

ІІ). Небесна Гвардія. Дорогою ціною нам дістається перемога. Пройдуть роки, змінюватимуться люди, покоління і настане той час, коли зовсім не залишиться живих свідків цього страшного лихоліття, але залишиться пам’ять про подвиги солдат у жорстокій і бездушній війні, яка забрала чимало людських життів, принесла лихо і горе на нашу українську землю. І від нас усіх залежить, щоб це залишилося у пам’яті наступних поколінь, бо без пам’яті немає майбутнього. Поклонімося тим, хто поліг у бою і хто покрив рідну землю собою.

Війна – це страшне слово. Вона триває і ціна спокою у наших містах - це тисячі втрачених життів та розбитих сімей. Війна – це ненависть, злість, кров, покалічені долі, смерть, розбиті серця. З іншої сторони – це відвага, мужність, героїзм і подвиг солдат. На щастя наша вистраждана земля зупинила ворога. Тисячі наших солдат полягли у сиру землю на полях битви, бо вони віддали найцінніше – життя за мирне і чисте небо над головами матерів, жінок і дітей, за Батьківщину! Ось так кожного дня вписуються нові імена до Небесної Гвардії і через любов до Бога та особисту жертву їхнє число збільшується.

ІІІ). Рік Божого Милосердя. У ці трагічні дні слово про любов Миколи Самака до України і милосердя до ближнього обов'язково зігріває зболіле серце рідної сестри, родини і всіх односельчан. Папа Франциск проголосив 2016 рік – роком Божого Милосердя. І це зовсім не дивно, тому що Бог з великого свого милосердя терпів за свій народ; дав свого Сина навчати цей світ; Ісус пішов на Голгофу і там помер, пізніше воскрес і продовжує перебувати поміж нами у Таїнстві Євхаристії. Це з Божого милосердя ми народилися на цей світ і живемо тут дуже коротко. Милосердя Боже прощає гріхи людини у Таїнстві Сповіді. І що дуже цікаво, що Бог ніколи не втомлюється цього робити.

Папа Франциск наголошує всім нам істину, що Бог ніколи не втомлюється прощати, це ми втомлюємось шукати Його милосердя. Євангелист Матей підтверджує це словами, що ближньому слід прощати кожного дня «сімдесять раз по сім» (Мт. 18,22). Господь прощає, знову і знову визволяє від рабства, піднімає нас і бере на свої плечі, як загублену та відкинуту суспільством людину. Непохитна і безмежна любов дає можливість піднести голову і все розпочати від початку та повернути нам радість існування. Не втікаймо від Ісуса, ніколи не здаваймося, нехай би що не трапилось у нашому житті. Запам’ятайте собі важливі слова на все життя, що Господь ніколи не втомлюється прощати.

Приклад. Художник Хольман Хант закінчив малювати свою картину, на якій Ісус з лампою стукає у двері без зовнішньої ручки. Ці двері символізують людське серце, але внутрішня ручка від дверей людського серця знаходиться тільки в руках людини. Ця картина відображає всю правду про наше життя. Бог все зробив для спасіння людини, але відкрити двері свого серця на Боже милосердя залежить тільки від мене особисто.

Дорога засумована родино, земляки, односельчани і всі присутні! Нашим обов’язком є пом’янути його добрим словом і помолитися не один раз за прощення гріхів свідомих і не свідомих, бо він того вартий. Покійний Микола по справжньому любив Україну, а особливо своє родинне село і храм у селі Баня Березів. Тіло покійного Миколи Самака – героя України, востаннє прийшло до родинного села і тому так чисельно ми сьогодні відпроваджуємо його в останню путь. Він у Ювілейному році віддав своє життя за Батьківщину і тому думаємо, що Господь є милосердним до нього у вічності. Добрі діла зроблені покійним за життя на землі, складають для нього велику надію на безмірне милосердя Боже в годині смерті. Прошу в Милосердного Бога, щоб дарував нашому новопреставленому Миколі вічне життя. Прощаємо покійного із (…).

Висновки. Отож, просимо всіх рідних, близьких і тих, хто прибули провести його в останню путь завжди згадувати його у молитвах.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи відкрити Двері Милосердя покійному Миколаю.

Господи будь милосердним для душі покійного воїна і героя Миколи Самака! Спішімо любити людей, бо вони так швидко відходять.

Герої не вмирають! Вічна пам'ять героям України! Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ

с. Баня Березів

10 липня 2016 р. Б.

о. Богдан Іванюк

о. Андрій Квік

о. м. Микола Романенчук

• Церковний трибунал
    Судовий вікарій
    о. Володимир Прокіпчук

Суддя
    о. Юрій Лукачик

Захисник вузла
    Сергій Триф'як

Нотар Олександра Болехівська
    Микола Мотрук

e-mail: katedra-2005@ukr.net

ословення Господнє нехай зійде на вас та перебуває з вами завжди, нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь!