Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ

Владика Василь (Івасюк) вітає коломиян з Днем міста
Ваше преосвященство, всечесніші отці! Шановний міський голово, вельмишановні представники влади, дорогі мешканці нашого міста та гості! Дорогі у Христі брати і сестри! Слава Ісусу Христу!Вступ. Сердечно вітаю жителів та гостей м. Коломиї, які зібралися подякувати Господеві духовними піснями зведеним хором в кількості 775 учасників з нагоди святкування 775-річчя нашого славетного міста перед храмом Преображення Господнього УГКЦ.

І). Ювілей Коломиї – 775 років. Сьогодні ми є учасниками ювілейних святкувань 775 -річниці від дня першої писемної згадки про славне місто Коломию. Наше місто можна порівняти до євангельського виноградника, а нашого міського голову разом з депутатами та усіма керівниками до виноградарів. Ця притча допомагає жителям міста по-новому усвідомити всім: хто тут працює, вчиться, що це місто є насамперед власністю Господа. Саме Він має перший акт власності на нього і тому сотворив його, обдарував природними і людськими ресурсами та сказав наповняйте його людьми, керуйте ним та господарюйте в ньому (пор.Бт.1,28).

Місто Коломия приготоване Богом до життя людей. Він обдарував її своєю щедрою рукою талановитими людьми, котрі своїми творчими стараннями і важкою працею прославляють Україну в цілому світі. Отже, за Божим благословенням та відповідальною працею наших земляків виросла Коломия з її численними Божими храмами, міськими, культурними та житловими спорудами.

ІІ). Сьогодення. На жаль, зараз у нашому місті не все є так, як би нам хотілось. Однак славна 775-літня історія міста апелює до нашої християнської свідомості: будьте милосердними, діліться досвідом життя згідно Євангелія та виконуйте заповіді Божі, щоб Господь благословив нас праведними керівниками. Покаяння і милосердя перетворює нас із споживачів та руйнівників міської краси на чесних трудівників. Живімо з Богом у серці, щоб виховати справжню, Богом задуману повноцінну людину. Це дозволить нам сподіватися на добрих працівників Христового виноградника.

Сьогоднішній ювілей славного міста Коломиї є дає добру нагоду поглянути на історію міста, а саме: театр збудований священиком Озаркевичем, народний дім – о.Кобринським і зачерпнути зі скарбниці досвіду предків та з надією прямувати у майбутнє. Ювілейні святкування – це передусім подяка Богові за усю отриману щедру допомогу нашими городянами. Ювілей - рік свободи встановлений пророком Мойсеєм, коли продані і віддані під заставу землі поверталися до колишніх власників, раби отримували свободу, боржникам прощалися позики.... Юдеї практикували милосердя, солідарність, братерство, через що уподібнювались та ставили себе в особливу Господню благодатну присутність.

Так само і ми сьогодні під час наших ювілейних святкувань у місті Коломиї маємо бути вдячними Господеві і надалі славити нашого доброго Батька, щоб Він надалі ділився щедро своїми дарами у щоденному житті. Ми покликані належно віддячити Йому в міру своїх талантів, зусиль та праці. Задля нашого ж блага нам слід зробити усе, щоб не повторювати помилки невдячних виноградарів, помилково вважаючи, що без Господа нам дозволено робити у Його винограднику все, що заманеться. Співпрацюймо з Господом, щоб наша творча і добра праця була благословенна Богом через творення культури і плекання древніх звичаїв.

Висновки. Наш сьогоднішній ювілей має бути часом подяки Богові. У цей день бажаю Вам радості преображення і відчути у своєму житті Божу присутність. Тоді Господь даруватиме через Свого Святого Духа благодатну невидиму допомогу кожному чесному трудівнику Коломийської ниви. Зичу цьому місту і мешканцям та гостям духовного і матеріального процвітання, вічного щастя і радості у духовному преображенні. Бажаю Божої любові, злагоди і сили для долання зла на всіх рівнях: особистому, місцевому, національно-державному та світовому! Закликаю всіх якнайбільше читати Євангеліє, любити кожну людину ділами милосердя і так будувати Україну!

Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної допоможе нам любов’ю будувати наше місто Коломию!

Господи благослови наше місто єдністю через діла милосердя!

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦм. Коломия з нагоди 775 – річчя першої літописної згадки.


19 серпня 2016 р. Б.

 

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Богдан Іванюк

  Віце-канцлер
  о. Андрій Квік

  Економ
  о. м. Микола Романенчук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Церковний трибунал
  Судовий вікарій
  о. Володимир Прокіпчук

  Суддя
  о. Юрій Лукачик

  Захисник вузла
  Сергій Триф'як

  Нотар Олександра Болехівська
 • Прес-секретар
  Микола Мотрук
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com

  Канцелярія єпархії
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: katedra-2005@ukr.net

  Наші кнопки
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  Коломия ВЕБ Портал
 • Розміщення
  Дата-центра ВОЛЯ
ословення Господнє нехай зійде на вас та перебуває з вами завжди, нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь!