Проповідь владики Василя (Івасюка) в день 25 річниці Незалежності України

Вступ. Дорогі брати і сестри! День незалежності - це державне свято, яке свідчить про визнання нашої Батьківщини світовим співтовариством.

І). Досвід України. Україна пройшла недовгий і важкий досвід відродження незалежності. День 24 серпня увійшов в історію України, як переломний момент у багаторічній боротьбі українського народу за право називатися самодостатньою та повноцінною нацією. Критичні погляди на нашу державність можна знайти навіть у ці святкові дні! Народ невдоволений втратами в АТО, марнуванням народного добра, підняттям цін на комунальні послуги, збагачуванням окремих родин, зубожінням мільйонів наших людей.

Говорячи про вади нашої держави, маємо на увазі матеріальні нестачі та необхідність досягти гідного економічного рівня життя. Натомість мало згадуємо про моральні втрати, невикористані духовні резерви і Слово Боже без яких неможливе економічне зростання!

ІІ). Слово Боже в Україні. Люди йшли до Христа послухати Слово Боже так, що навіть забули взяти з собою щось поїсти. Спраглі духовної науки, тобто вислухавши проповідь Спасителя, вони негайно були винагороджені чудом помноження хліба і так всі наситились. Отже, слід пам’ятати, що економічний добробут і покращення рівня життя в Україні мають свій фундамент на духовній силі людей. Іншими словами, відчувати національну солідарність, вміти пробачати і допомагати один одному, бути милосердними завжди дає силу єднати бідних і багатих та уникати ганебних масових злиднів.

Духовні надбання дають силу людям отримати достаток. І саме про них ми сьогодні молимося. Наш тисячолітній досвід християнської цивілізації, великий духовний потенціал українських конфесій і болючий досвід багатолітньої боротьби за національну незалежність дозволяє будувати нову державу. І саме тому намагаються викреслити з нашої історичної пам’яті цей досвід: забути про героїчну боротьбу Української Повстанської Армії, повстанський рух двадцятих років, що охопив цілу Україну і так вкрасти наше майбутнє і бути потопленими економічною кризою.

ІІІ). Сьогодні Україна переживає непрості часи. Війна – це завжди біда і сльози, це завжди погано і неправильно, це лихо і хаос. На цю тему важко говорити без емоцій і певного нервового напруження.

Україна – чудова країна. У нас є все! І тому правдива незалежність – це свобода, наші близькі та друзі, спортсмени в Ріо де Жанейро, незалежно від виду спорту. Так виховали нас з дитинства. З нагоди 25 річниці Незалежності України бажаю всім нам, українцям, миру, добра і щастя!

Висновки. Церква вчить нас дослухатися до Христа і виконувати Його слово. Наша місія – бути носіями образу Христа у сучасній незалежній Українській державі і розкривати здатність Божого Слова духовно наситити сучасну людину.

Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі оберігає наших воїнів в АТО.

Господи, благослови духовний і матеріальний розвиток незалежної України. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ

м. Коломия

Катедральний собор Преображення Христового

24 серпня 2016 р. Б.

о. Богдан Іванюк

о. Андрій Квік

о. м. Микола Романенчук

• Церковний трибунал
    Судовий вікарій
    о. Володимир Прокіпчук

Суддя
    о. Юрій Лукачик

Захисник вузла
    Сергій Триф'як

Нотар Олександра Болехівська
    Микола Мотрук

e-mail: katedra-2005@ukr.net

ословення Господнє нехай зійде на вас та перебуває з вами завжди, нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь!