Слово владики Василя (Івасюка) в день 25 річниці Незалежності України

Я шукав між ними кого-небудь,
що вимурував би мур та став передо мною
в проломині за цю землю,
щоб я не погубив її”.
(Єз.22,30)

В ступ. В Біблійному розумінні свобода і незалежність це є благо народу, який обирає Бога з метою людського розвитку. Людські дії повинні завжди бути направлені на постійне звільнення себе від кайданів, що прив’язують нас до минулого, до природи, до кланів, до ідолів.

І). Незалежність – фундамент праведності, який можна побудувати лише за умови відповідальності. Залежність – це рабство і уникнення відповідальності.

Просте запитання ставимо перед собою: “Як бути незалежними?”. Бути незалежними, це значить прийняти на себе відповідальність за себе і близьких, за оточуючих, за природу і навколишнє середовище, за країну у трьох сферах, а саме: духовній, фаховій і громадянській.

Апостол Павло каже, що ми залежні від того кому упокоримося. Покора гріхові у нас успадкована від Адама, а покора праведності – добровільна і це є прояв незалежності.

ІІ). Незалежність України здобута 24 серпня 1991 року. 25 років Незалежності України для нас не так уже і мало – це чверть століття. Молода країна, молода історія –тішить громадян України тому, що ми почали думати, говорити і жити вільно, демократично і звичайно самостійно. УКРАЇНА – це держава! Це – БАТЬКІВЩИНА! ЦЕ – НАШ ДІМ!

Найперше, нехай закінчиться війна, яка видумана не простими українцями, хай повертаються наші хлопці, сини, чоловіки здоровими і не пораненими. Хай соціальні, освітні, медичні і решта державних програм пра¬цюють для людей, а не для годиться…

Святкуючи цей день, станьмо відповідальними за кожен отриманий нами Божий дар з вірою в те, що “коли Бог за нас, хто проти нас?” (Рим. 8,31).

Щиро вітаємо Вас із 25-річницю Незалежності України - святом справедливості і перемоги добра над злом. Незалежність – це великий подарок Божої любові і милосердя. Україна – це багата країна зі славним минулим та великим майбутнім.

Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі наповнить Ваші душі багатими на добро і милосердя.

Господи, наповни Незалежну красиву писанкову Україну дитячим сміхом і миром.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ