Проповідь владики Василя (Івасюка) на освяченні та урочистому закладенні пам’ятної капсули у фундамент заводу LEONI

В ступ. “З нами Бог” - ці слова молитви заселяють віру, надію та любов в серце кожної людини, яких так сьогодні дуже потрібно на всіх благаючих допомоги та прикликують Боже благословення на представлені ними речі.

І). “З нами Бог” - молитовне благословення. Благословення у Старому Завіті – це було молитовне побажання успіху, виражене словами “Господь благословен”. Благословення у Новому Завіті – це є побажання добра словами “Благословенне царство Отця і Сина і Святого Духа” і супроводжується знаком хреста. Найбільш вживаними в теперішний час є побажання “Хай тебе Бог благословить!” або “Будьте благословенні!”.

Людство, в особах Адама і Єви, першими отримали Боже благословення і воно діє до сих пір. В нашому християнському житті ми дістаємо благословення з народження від батьків, потім коли йдемо в школу, їдемо десь далеко на навчання чи починаємо влаштовуватись на роботу, коли настає пора одружуватися. Крім батьків, нас також благословляє Церква на якусь конкретну працю. Український народ знаючи силу Божого благословення, завжди просить священика, батька-матір чи господаря благословити кожну важливу подію родинного чи господарського характеру.

ІІ). Благословення - сила Божа. І тому ви сьогодні покликали духовенство і віруючих людей благословити молитвою та урочисто закласти пам’ятну капсулу у фундамент заводу LEONI в Коломиї. Біблія та історія життя багатьох людей свідчать, що Боже благословення - це найвищий дар для людини! Бог є нашим Батьком і тому “тобі помагає, та (…) тебе благословляє благословенням з небес” (Бт.49,25).

Боже благословення просто так не падає з небес і його не приносить дід мороз чи санта клаус у своєму мішку. Отже, правильним є просити Бога допомогти вирішити кожну справу через молитовне заступництво. Небесний Батько очікує такої молитви від людини і тому запевняє нас такими словами: “Благословення зійдуть на тебе та здійсняться на тобі, якщо слухатимешся голосу Господа, твого Бога” (Втр. 28,2). Іншими словами, виконуй Заповіді Божі та поспішай виконувати діла милосердя і тоді побачиш на собі силу Божого благословення.

Висновки. Посвячення капсули і закладення у фундамент — це благословення основи будівлі, а для всіх працівників LEONI, живої спільноти підприємства, такою благословенною “капсулою” має бути Слово Боже.

Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі захищає своїм покровом всіх працедавців і трудівників виробництва.

Молитва пророка Ісайї “З нами Бог” нехай завжди прикликає Небесне благословення на всі ваші добрі справи, котрі ведуть людей до Бога. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ