Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Слово владики Василія Івасюка з нагоди відкриття Різдвяної ЯлинкиВ ступ. Світло Різдвяної ялинки - це особливий час в житті кожного з нас.

І). Різдвяна Ялинка. В день св. Миколая мешканці міста Коломия – діти, батьки, гості, влада і духовенство – завжди збираються для торжественного відкриття на центральній площі ялинки, яка є передвісником Різдвяних свят. Люди прикрашають її ангелами - кульками, котрі проголошують Різдво на цілий Всесвіт. Вертеп, намальований чи з фігурками, знаходимо під ялинкою – і все це овіяне християнською символікою цього свята. Сяєво цього деревця несе усім навколо лише найкращі емоції, бо у ньому – звістка про наближення Нового Року та народження Божого Сина.

ІІ). Значення Різдвяної ялинки. Святкування Різдва Христового з урочисто прибраною ялинкою прийшло до нас з Європи. Жителі Карпат знають, що ялинка росте на узгір’ях і в горах. Люди приносять ялинку згори додому, подібно, як Христос зійшов з небес і народився від Діви Марії. Ось так ялинка стала промовистим символом народження Сина Божого. Він – Син небесний, а ми – діти земні, але Месія народився з-поміж нас. Відтак ялинка символізує прихід Бога з неба на землю до людей.

ІІІ). Історична заборона ялинки в СРСР. У радянські часи ялинку забороняли ставити саме через її духовне значення. Ці заборони почалися з 1929-му року і тривали до 1936-го року. У цей час святкового дерева не можна було побачити у великих містах, бо владі треба було знищити у серцях людей навіть згадку про Бога. Зрозумівши, що забороною на встановлення Різдвяної ялинки нічого не можна досягти, у 1936 році ялинку все ж таки дозволили, але перекваліфікували її на новорічну, перейменували св. Миколая у «діда Мороза» і для конспірації додали ще й Снігуроньку. Ось так у містах почала з’являтися ялинка з новими прикрасами: наверху оселяється п’ятикутна радянська зірка, а пізніше приходять всілякі літаки, космонавти тощо…

Висновки. Різдвяна ялинка пригадує народження Ісуса у Вифлеємі. Згадаймо сьогодні біля неї всі виконані добрі цьогорічні справи і тих людей, котрі поспішили нам на поміч з милосердям у критичну хвилину життя та подякуймо Господеві за все. Рівночасно пригадаймо все гріховне, що скоїли 2016 року і схиливши коліна, попросімо прощення у Христа і ближнього.

Бажаю усім краянам відновити християнське бачення ялинки, її змісту, щоби вона була на свята у кожному домі і під нею знайшов місце наш вертеп. Вірш. Зі святом!

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможе принести різдвяну радість у наші родини.

Господи, благослови наших вірних миром, мудрістю і милосердям у 2017 році. Амінь.

Дай Боже Вам любові і тепла,
Добра в сім’ї і затишку в оселі,
Щоб щастя світла музика текла
В різдвяні свята, щедрі і веселі!

Хай здійснює бажання рік Новий,
Хай Ваша справа процвітає,
З чудовим святом, радості і мрій
Я щиро і сердечно Вас вітаю!
З Різдвом Христовим!


Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
м. Коломия


19 грудня 2016 р. Б.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди