Слово владики Василія Івасюка з нагоди відкриття Різдвяної Ялинки

В ступ. Світло Різдвяної ялинки - це особливий час в житті кожного з нас.

І). Різдвяна Ялинка. В день св. Миколая мешканці міста Коломия – діти, батьки, гості, влада і духовенство – завжди збираються для торжественного відкриття на центральній площі ялинки, яка є передвісником Різдвяних свят. Люди прикрашають її ангелами - кульками, котрі проголошують Різдво на цілий Всесвіт. Вертеп, намальований чи з фігурками, знаходимо під ялинкою – і все це овіяне християнською символікою цього свята. Сяєво цього деревця несе усім навколо лише найкращі емоції, бо у ньому – звістка про наближення Нового Року та народження Божого Сина.

ІІ). Значення Різдвяної ялинки. Святкування Різдва Христового з урочисто прибраною ялинкою прийшло до нас з Європи. Жителі Карпат знають, що ялинка росте на узгір’ях і в горах. Люди приносять ялинку згори додому, подібно, як Христос зійшов з небес і народився від Діви Марії. Ось так ялинка стала промовистим символом народження Сина Божого. Він – Син небесний, а ми – діти земні, але Месія народився з-поміж нас. Відтак ялинка символізує прихід Бога з неба на землю до людей.

ІІІ). Історична заборона ялинки в СРСР. У радянські часи ялинку забороняли ставити саме через її духовне значення. Ці заборони почалися з 1929-му року і тривали до 1936-го року. У цей час святкового дерева не можна було побачити у великих містах, бо владі треба було знищити у серцях людей навіть згадку про Бога. Зрозумівши, що забороною на встановлення Різдвяної ялинки нічого не можна досягти, у 1936 році ялинку все ж таки дозволили, але перекваліфікували її на новорічну, перейменували св. Миколая у «діда Мороза» і для конспірації додали ще й Снігуроньку. Ось так у містах почала з’являтися ялинка з новими прикрасами: наверху оселяється п’ятикутна радянська зірка, а пізніше приходять всілякі літаки, космонавти тощо…

Висновки. Різдвяна ялинка пригадує народження Ісуса у Вифлеємі. Згадаймо сьогодні біля неї всі виконані добрі цьогорічні справи і тих людей, котрі поспішили нам на поміч з милосердям у критичну хвилину життя та подякуймо Господеві за все. Рівночасно пригадаймо все гріховне, що скоїли 2016 року і схиливши коліна, попросімо прощення у Христа і ближнього.

Бажаю усім краянам відновити християнське бачення ялинки, її змісту, щоби вона була на свята у кожному домі і під нею знайшов місце наш вертеп. Вірш. Зі святом!

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможе принести різдвяну радість у наші родини.

Господи, благослови наших вірних миром, мудрістю і милосердям у 2017 році. Амінь.

Дай Боже Вам любові і тепла,
Добра в сім’ї і затишку в оселі,
Щоб щастя світла музика текла
В різдвяні свята, щедрі і веселі!

Хай здійснює бажання рік Новий,
Хай Ваша справа процвітає,
З чудовим святом, радості і мрій
Я щиро і сердечно Вас вітаю!
З Різдвом Христовим!

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ