Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Слово з нагоди відкриття льодового містечка Села Спас на районному святі Розколяди “Славімо Різдво на рідній Україні”


Христос із небес – зустрічайте!”.
(слова Різдвяного канону).В ступ. Вітаю духовенство, представників місцевої, районної та обласної влади, мешканців села Спас, віруючих людей, всіх жителів району та гостей християнським різдвяним привітом “Христос Рождається” - “Славіте Його!”. Розколяда у селі Спас – це підсумки різдвяної радості, вираженої у колядках та льодових скульптурах.

І). “Христос із небес – зустрічайте!”. Різдво Христове — найвеселіше християнське свято, бо щороку зустрічаємо Христа із небес. Ісус спускається на землю у домівки добрих людей і приносить радість, любов й тепло на крилах дзвінкої коляди. Розколяда у селі Спас огортає кожну людину атмосферою добра і на всіх присутніх знову сходить таємниця різдвяної ночі.

Скульптури виготовлені у льодовому містечку добре передають цей святковий настрій духовної зустрічі людини з народженим Христом у Вифлеємі. Українці, сповнені найкращих почуттів, бажають один одному щастя, здоров’я, мирного неба, достатків і злагоди. Пошанування кращих народних традицій і звичаїв – це духовність народу і майбутнє наших дітей і України.

Розколяда завжди збирає чимало дорослих і дітей, які люблять зустрічі з прекрасним світом духовних пісень та щедрівок. Такі події об’єднують людей і дарують неповторні відчуття. Ми дуже чекаємо нових виступів і сучасних нових колядок. Ці пісні хвилюють і зворушують душу людини, приносять світлий настрій у теперішнє життя, дарують романтичну піднесеність, легкість і теплоту. Молодь вчиться у людей старшого покоління з великою повагою ставитися до нашої культурно-духовної спадщини. Батьки показують дітям приклад, як треба зустрічати Різдво Христове - добрими словами, ділами милосердя і співами колядок.

ІІ). На крилах дзвінкої коляди… На крилах дзвінкої коляди відкриваємо святкове і таємниче льодове містечко в блискучих вогниках і мистецько виконаних фігурах з льоду. Таке відчуття, що все завмерло в очікуванні дива і ось воно почалося… Чарівне дійство мовою колядок розповідає про історичні події, які відбулися більше 2000 років тому на землях древньої Палестини під час народження Немовляти Христа. Христос прийшов у світ, щоб люди повірили в добро, жили у мирі та любові і так спаслися.

На цій сцені тепло зустрічаємо колядників, приймаючи їхні щирі віншування і майстерно виконані номери. Рівночасно юні обдарування вплітають свої голоси у віночок колядок та щедрівок, даруючи нам хвилини насолоди. На жаль, є діти з сумними історіями, знедолені і позбавлені материнського тепла… Завдяки небайдужим людям вони отримують від нас частинку милосердя і любові. Діти-сироти і малюки, батьки яких загинули в зоні АТО, чекають від нас також допомоги і прагнуть зігрітися людським милосердям.

Висновки. Колядки і щедрівки передають нам благодать і милосердя від новонародженого Ісуса з Вифлеєму. Різдвяні традиції українського народу у с.Спас продовжують розвиватися на мистецькому виконанні фігур з льоду і допомагають поважати минуле та будувати майбутнє. Дякуємо владі, митцям, учасникам вертепів, а також всім хто підтримав ініціативу Розколяди у січневі дні в селі Спас.

Дякуємо за творчість і майстерність, гостинність та підтримку доброї справи. Зичимо всім різдвяної радості, прекрасних починань, світлих задумів, миру та спокою кожній людині і родині, щастя й процвітання – рідній Україні.

Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі береже воїнів в АТО та їхні родини, котрим сьогодні не дуже легко.

Господи благослови Україну співаними радісними колядками і мистецько виготовленими роботами на щасливе майбутнє. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
с. Спас


22 січня 2017 р. Б.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди