Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Проповідь владики Василія Івасюка в день Стрітення Господа нашого Ісуса Христа


Майбутність належить тим народам,
(…) у яких родинне життя чисте і святе”

(митр. Андрей Шептицький, Послання, 1900)В ступ. Різдвяні святкування завершено. Посвячено запалені свічки на вечірні, котрі пригадують народженого вночі у Вифлеємському степу Месію. Світло Христове в цей празник особливо звертає нашу увагу на Пресвяту Родину і проганяє темряву гріха та освітлює сучасний стан української сім’ї.

І). Стрітення. Празник Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа представляє нам взірець християнської сім’ї – Пресвяту Родину у Єрусалимському храмі. В основу свята покладено подію, записану євангелистом Лукою (Лк. 2,22-39).

Згідно з законом Мойсея мати, що народила хлопчика, не могла протягом сорока днів входити до храму тому, що вважалася нечистою. На сороковий день після народження вона мала прийти до святині і принести жертву очищення. В жертву приносили ягня та горлицю, а бідні родини приносили дві горлиці або двох голубів. Пречиста Діва не потребувала очищення, бо “утробу дівичу освятив” Бог Різдвом своїм. Богородиця все ж таки прийшла до храму сповнити приписи закону, хоча змогла принести в жертву тільки дві горлиці. Виконавши всі приписи закону, подружжя Марія та Йосиф повернулись з дитятком до Назарету. І тому хочу звернути увагу на дуже важливу тему сьогодення – тайну подружжя.

ІІ). Подружжя - Таїнство. Господь створив чоловіка і жінку на образ і подобу Божу та сказав їм: “Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю та підпорядковуйте її собі” (Бт.1,26-28). “Так то полишає чоловік свого батька й матір і пристає до своєї жінки, і стануть вони одним тілом” (Бт. 2,24). І далі апостол Павло продовжує: “Це велика тайна” (Еф.5,32).

Таїнство подружжя Таїнство шлюбу полягає в тому, що Господь обіцяє чоловікові і жінці бути разом із ними та допомагати успішно вирішувати проблеми і конфлікти, кризи і випробування. Він супроводжує чоловіка й жінку своєю благодаттю і допомагає бути вірними один одному на кожному кроці та добре виховати дітей.

Справжнє обличчя подругів виявляється в кризових стосунках і тоді вони пізнають ким вони є насправді. У першому невеликому “медовому” періоді спільного життя можна щось вдавати і хитрувати, але практичне життя відкриває справжнє обличчя кожного. І тоді вимріяне життя молодих подругів закінчується та виявляються їхні душевні рани і потаємні болі кожного. Вони щиро спілкуючись один з одним, завжди можуть навмисне чи ненавмисне поранити гострим словом душу один одного. Деколи людина так майстерно володіє словом, що проколює ближнього, як мечем, а натомість, язик премудрих стає лікарством для іншого. В устах мудрого будь-яке зауваження стане порадою, а з уст нерозумного звучать лише глузування і насмішки. Краще, щоб вилаяв мудрий, аніж похвалив немудрий. Недарма ж у Книзі Сираха сказано: “Мій сину, якщо приступаєш служити Господеві, приготуй свою душу на спокуси” (Сир.2,1).

ІІІ). Подружній послух і відповідальність. Молоді люди приходять до храму і кладуть руки на Євангеліє та при свідках кажуть одне одному: “Обіцяю тобі любов, вірність і чесність…”, а жінка ще додає “…і послух подружній”. Святий Павло обґрунтовує це так: жінка має коритися чоловікові, а чоловік — любити жінку так, як Христос полюбив Церкву і видав себе за Неї (пор. Еф. 5, 22 25).

Головною умовою на першому місці є жертовна любов чоловіка до жінки. І тоді вона спонукує дружину слухати і вірити своєму чоловікові. Це дуже важливо у подружжі: жінка потребує бачити любов свого чоловіка, а чоловік хоче, щоби вона йому вірила і цілковито довіряла. В цьому випадку благодать Божа дає сили чоловікові виконувати надзвичайні завдання заради сім’ї, але не задля себе самого і власного задоволення.

Любити нікого не заставиш і слухатися також не примусиш. Натомість коли жінка буде довіряти чоловікові, а не вимагатиме від нього любові і, навпаки, чоловік буде жертовно любити дружину і не вимагатиме її покори, тоді ця головоломка нарешті складеться. Подружжя — це спільнота чоловіка і жінки в якій вони мають випереджувати одне одного в любові.

З іншого боку, в подружжі мусить бути голова сім’ї. Йдеться не про владу, хто ким керує, бо це є помилка, але про відповідальність. Якщо жінка бере всю відповідальність на себе, а потім нарікає на бездіяльність чоловіка, тоді тут нема про що говорити. Чоловіка позбавляють раніше взятої на себе відповідальності та відсторонюють від обов’язків і тоді він не зацікавлений щось робити та втрачається гармонія спільного життя. Жінка нарікає, що чоловік п’є, гуляє і став байдужим та не ходить до храму. Тому кожне рішення ухвалене разом треба втілювати в життя. Помилкове рішення краще, ніж його повна відсутність. Помилка мотивує принаймні дає болісний досвід, а невизначеність провадить в нікуди. Натомість спільна праця подружжя народжує спільне благо, а відтак, будує щасливе родинне життя.

ІV). Щасливий шлюб — це маленька спільнота і спілкування в ній. Щасливий шлюб ґрунтується на спілкуванні між чоловіком, жінкою та Богом. Він вимагає взаємного почуття і зацікавлення, спільного світогляду та єдності поглядів, взаємної підтримки і спільного господарства. Кожній подружній парі періодично чогось бракує: емоцій, порозуміння, взаємної довіри і відкритості, вибір спільного шляху.

Вирішення цих питань потребує дуже важливої речі - “любові”. Любов виявляється у подарунках, словах підтримки, спільному проведеному відпочинку, вихованні дітей і жертовному служінні одне одному. Любити - це вміти молитися, терпіти і прощати один одному так, як Всевишній прощає нам. Суть любові між чоловіком та жінкою розкривається дуже ясно в притчі про “блудного сина”. Син пішов з батьківського дому і прожив розпусно молоде життя, але під тиском обставин розкаявся і повернувся додому. Подібно у життя до чоловіка і жінки приходять суперечки, непорозуміння, зрада, а навіть розлучення. І той, хто згрішив і зрадив, раптом повертається до сім’ї, падає на коліна і просить: “Я до тебе повернувся”. Тоді праведна сторона зобов’язана наслідувати приклад доброго батька і прийняти блудного подруга, розкривши обійми та сказати: “Нарешті! Я так тебе довго чекала…”. І тоді вірна сторона повинна негайно обняти, поцілувати наверненого і навіть не згадувати нічого та ніколи про минулі гріхи. Адже сам Бог не згадує нам після сповіді і не дорікає ніколи минулими нашими провинами! Тут потрібна сильна віра, яка народжується від тієї зворушливої любові, яка здатна бачити всю красу людини навіть в момент зради.

V). Українська ікона допомагає подругам бачити правдиву красу один одного. Розписаний іконами Стрітенський храм має глибоке літургійне і духовне значення, а тому ще міцніше з’єднує подружнє життя кожного чоловіка і жінки. В нашому храмі повінчалося вже чимало молодих пар і на молитву також приходять чоловіки і жінки з досвідом спільно прожитого життя. Ікони допомагають подругам увійти тут на землі у таїнственний світ любові і доброти, правди і справедливості, світла і краси. І такий світ ми називаємо Царством Божим. Ікони стягують небо на землю, а молитва подругів підносить їх до небес.

Ікони благають нас берегти нерозривність подружжя і народжувати дітей. З моменту створення шлюбу Бог дає завдання народжувати дітей і наповняти землю (пор.Бт.1,27-28). Більше того, діти – це нагорода від Господа (пор.Пс.127,3-5; 127,1-4). І цієї нагороди Господь не позбавив людину навіть після гріхопадіння (пор.Бт.3,16). Богородиця покірно прийняла цей обов’язок, даючи таку відповідь: “Це я слугиня Господня”. Отож, в часі Літургії в тишині серця моліться разом з усіма святими і Дівою Марією про своє щасливе подружжя на все ваше життя.

Висновки. Отже, подружжя – має бути джерелом благодаті, тобто бути святим. Церква вчить подругів всім серцем горнутися до Бога, щоб їх ніхто не роз’єднав і приготовляє до розуміння і прийняття таїнства подружжя.

Зустріч-стрітення є важливою подією в житті кожної людини. Стрітення допомагає пізнавати себе самого та має вплив на спільну долю чоловіка і жінки. Це свято наголошує всім берегти святість і нерозривність таїнства подружжя, а дітей своїх завжди приносити і приводити до храму.

Пресвята Богородице Мати Божа Неустанної Помочі допоможи зберегти святими шлюби українських сімей і допоможи наслідувати Пресвяту Родину.

Господи поблагослови наших подругів єдністю завжди нині і повсякчас і навіки вічні. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
м. Коломия


15 лютого 2017 р. Б.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди