Слово на панахиді біля пам’ятного знаку Героям Небе́сної Со́тні на площі Відродження

"Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава І воля святая!".
(Тарас Шевченко)

Вступ. Сьогодні, 20 лютого, в Коломиї вшановуємо пам'ять активістів, полеглих під час кривавих подій на Майдані в 2014 році. Загиблі протестувальники під час Революції Гідності Євромайдану у грудні 2013 — лютий 2014 року офіційно називаються "Небе́сною Со́тнею".

І). Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! У третю річницю розстрілів на Майдані, ми згадуємо молитовно Героїв Небе́сної Со́тні. Герої не вмирають – це слово про них. Вони живі, поки ми пам'ятаємо про них. Дня 21 лютого 2014 року на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали "Небе́сною Со́тнею". Під час прощання із загиблими лунала жалобна пісня "Пливе кача…". Минуло три роки і ми маємо навіки пам'ятати якою ціною отримали право на вибір бути Українцем.

ІІ). Бути Українцем. Козацьке прислів’я говорить: "Коли всім народом дмухнути, тоді ураган буде!". Саме з такими словами козаки починали свою боротьбу проти поневолювачів. І через чотири століття наш український народ знову "дмухнув" в сторону зла, фальші, лицемірства і корупції.

Тарас Шевченко добре знав непоборне бажання українців звільнитися від язви єгипетської неволі вогненним мечем Архангела Михаїла. Самі ми боялися взяти до своїх рук холодне залізо і ним розрахуватися за свої кривди, здобуваючи собі волю. Цей страх походив від страшного духовного рабства, який досить тривалий час міцними кайданами зв’язав нашу народну душу.

Кобзар знав і бачив, що наш народ вмирає рабами. Причиною було не фізичне безсилля, а духовна хвороба, яка змушувала думати людей, як рабів. Рабів навіть Бог не може визволити. "Рабів до раю не пускають!" — такі заклики часто лунали на Майдані і вони вже пустили коріння у свідомості українців. Такими закликами, патріотичною атмосферою кожен українець змінився, переборов у собі нечисть і став добрішим. Кожен усвідомив, що нас всіх об’єднує не тільки спільна обкладинка паспорта, але спільна історія, нація, душа, культура і Церква.

ІІІ). За вас правда, за вас слава І воля святая! Нащадкам великого Кобзаря, тобто нам з Вами, вже не грозить тотальне затемнення свідомості, бо нам болять рани наших Героїв і в пам’яті сяють їхні очі. На сторожі кожного українця долею випадку стоять наші захисники. З кожною кулею, яка зупиняла чиєсь серце, з кожною сльозинкою, кожною гримасою болю та страху ми ставали більш мужніми і сильнішими. Щоправда, заплатили надто високу ціну у мирний час. Просимо своєю чистою безмежною українською душею у Пресвятої Богородиці заступництва і допомоги для поранених, хворих, вдів, сиріт та інвалідів. Господи благослови захисників України сьогодні, котрі продовжують сьогодні боротьбу Небе́сної Со́тні, а впалим у боях за Батьківщину подай вічную пам’ять.

Невідомий мені поет написав про мужність воїнів Майдану і біль дітей та матерів так:

Палає Київ у вогні,
горять сталеві БТРи
там на межі-передовій,
народ боронять волонтери.
Палають шини і серця,
ніхто не хоче помирати,
Перед екраном матері
І там, і там їхні солдати..
Там у шоломі зі щитом,
Стоїть з Франківщини хлопчина,
Молитву найдостойнішу свою
Він починає словом "Україна".
Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!

Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ

м. Коломия

20 лютого 2017 р. Б.

о. Богдан Іванюк

о. Андрій Квік

о. м. Микола Романенчук

• Церковний трибунал
    Судовий вікарій
    о. Володимир Прокіпчук

Суддя
    о. Юрій Лукачик

Захисник вузла
    Сергій Триф'як

Нотар Олександра Болехівська
    Микола Мотрук

e-mail: katedra-2005@ukr.net

ословення Господнє нехай зійде на вас та перебуває з вами завжди, нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь!