Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ

Слово на панахиді біля пам’ятного знаку Героям Небе́сної Со́тні на площі Відродження


"Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава І воля святая!".
(Тарас Шевченко)Вступ. Сьогодні, 20 лютого, в Коломиї вшановуємо пам'ять активістів, полеглих під час кривавих подій на Майдані в 2014 році. Загиблі протестувальники під час Революції Гідності Євромайдану у грудні 2013 — лютий 2014 року офіційно називаються "Небе́сною Со́тнею".

І). Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! У третю річницю розстрілів на Майдані, ми згадуємо молитовно Героїв Небе́сної Со́тні. Герої не вмирають – це слово про них. Вони живі, поки ми пам'ятаємо про них. Дня 21 лютого 2014 року на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали "Небе́сною Со́тнею". Під час прощання із загиблими лунала жалобна пісня "Пливе кача…". Минуло три роки і ми маємо навіки пам'ятати якою ціною отримали право на вибір бути Українцем.

ІІ). Бути Українцем. Козацьке прислів’я говорить: "Коли всім народом дмухнути, тоді ураган буде!". Саме з такими словами козаки починали свою боротьбу проти поневолювачів. І через чотири століття наш український народ знову "дмухнув" в сторону зла, фальші, лицемірства і корупції.

Тарас Шевченко добре знав непоборне бажання українців звільнитися від язви єгипетської неволі вогненним мечем Архангела Михаїла. Самі ми боялися взяти до своїх рук холодне залізо і ним розрахуватися за свої кривди, здобуваючи собі волю. Цей страх походив від страшного духовного рабства, який досить тривалий час міцними кайданами зв’язав нашу народну душу.

Кобзар знав і бачив, що наш народ вмирає рабами. Причиною було не фізичне безсилля, а духовна хвороба, яка змушувала думати людей, як рабів. Рабів навіть Бог не може визволити. "Рабів до раю не пускають!" — такі заклики часто лунали на Майдані і вони вже пустили коріння у свідомості українців. Такими закликами, патріотичною атмосферою кожен українець змінився, переборов у собі нечисть і став добрішим. Кожен усвідомив, що нас всіх об’єднує не тільки спільна обкладинка паспорта, але спільна історія, нація, душа, культура і Церква.

ІІІ). За вас правда, за вас слава І воля святая! Нащадкам великого Кобзаря, тобто нам з Вами, вже не грозить тотальне затемнення свідомості, бо нам болять рани наших Героїв і в пам’яті сяють їхні очі. На сторожі кожного українця долею випадку стоять наші захисники. З кожною кулею, яка зупиняла чиєсь серце, з кожною сльозинкою, кожною гримасою болю та страху ми ставали більш мужніми і сильнішими. Щоправда, заплатили надто високу ціну у мирний час. Просимо своєю чистою безмежною українською душею у Пресвятої Богородиці заступництва і допомоги для поранених, хворих, вдів, сиріт та інвалідів. Господи благослови захисників України сьогодні, котрі продовжують сьогодні боротьбу Небе́сної Со́тні, а впалим у боях за Батьківщину подай вічную пам’ять.

Невідомий мені поет написав про мужність воїнів Майдану і біль дітей та матерів так:


Палає Київ у вогні,
горять сталеві БТРи
там на межі-передовій,
народ боронять волонтери.
Палають шини і серця,
ніхто не хоче помирати,
Перед екраном матері
І там, і там їхні солдати..
Там у шоломі зі щитом,
Стоїть з Франківщини хлопчина,
Молитву найдостойнішу свою
Він починає словом "Україна".
Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!Благословення Господнє на вас!

+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
м. Коломия


20 лютого 2017 р. Б.

 

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Богдан Іванюк

  Віце-канцлер
  о. Андрій Квік

  Економ
  о. м. Микола Романенчук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Церковний трибунал
  Судовий вікарій
  о. Володимир Прокіпчук

  Суддя
  о. Юрій Лукачик

  Захисник вузла
  Сергій Триф'як

  Нотар Олександра Болехівська
 • Прес-секретар
  Микола Мотрук
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com

  Канцелярія єпархії
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: katedra-2005@ukr.net

  Наші кнопки
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  Коломия ВЕБ Портал
 • Розміщення
  Дата-центра ВОЛЯ
ословення Господнє нехай зійде на вас та перебуває з вами завжди, нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь!