Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Проповідь владики Василія (Івасюка) на Хресній дорозі в м. Чернівці


Хресту Твоєму поклоняємося Владико,
і святеє Воскресення Твоє славимо”

(Тропар утрені.)В ступ. Сьогодні ми прийшли нести хрест по вулицях нашого міста і духом відчути терпіння Ісуса Христа за гріхи світу. Тепер люди хочуть більше комфорту, легкої віри, менше терпіти, піст майже знівельований, а священик має замінити драбину Івана Ліствичника на сучасний “ліфт” і так повезти до Неба.

І). Полегшена Церква. І тому багато людей хочуть бачити Церкву полегшеного типу, в якій на 25 відсотків менше віри, дати пожертву на храм набагато менше за євангельську десятину, проповідь не довше 10-15 хвилин, а разом зі службою не довше 45 хвилин і Заповідей Божих менше десяти і то на власний вибір. Дійсно, багато людей лиш в такий спосіб хочуть сприймати відносини з Богом. Завітавши до храму раз на тиждень на дві години ми і тут хочемо комфорту та зручностей: влітку – кондиціонер з охолодженням, а взимку - тепла і проповідь коротеньку з похвалами для себе і про те, що Бог нас любить та дасть нам всього вдосталь. Нести хрест вимагаємо полегшений, хоча терпимо подвійно через втечу до гріхів обмови, очорнень, гнів, ворожбитство і непослух один одному – це дорога загубити душу.

Євангеліє у Хрестопоклінну неділю якраз і говорить про несення хреста, тобто приносить добру і погану звістки. Сучасною мовою Христос сказав би до нас так: “Я маю для вас дві новини: одну добру, а другу погану. Погана новина така: “Хто хоче душу свою спасти, той її погубить.” (Мр.8,35). І це не є погрозою, а констатація факту. Якщо людина починає жити за власною волею, сподівається на свої сили, тоді впадає в гріх і не знаходить джерело вічного життя. Добра новина Спасителя: “Хто погубить душу свою заради Мене і Євангелія, той спасе її” (Мр.8,35).

І далі Христос продовжує казати: “Якщо хтось посоромиться Мене і Моїх слів у роді цьому перелюбному і грішному, того посоромиться і Син Людський, коли прийде у славі Отця Свого з ангелами святими”.

У сучасному світі легко визнавати Христа Богом поки знаходишся у храмі або посеред знайомих християн. Набагато важче залишатися християнином коли виходиш за межі церковного двору.

ІІ). Хрест розп’ятої України у віршах Ліни Костенко описано так: “Отримали Україну без бою і здають без бою. А, втім, чого ж без бою? Б’ються поміж собою”. Святий хрест сьогодні пригадує всім тим, котрі “б’ються поміж собою” безконечну Божу любов до кожного жителя нашої держави. Христос стражданнями любить наш народ. Герої небесних сотень і військовослужбовці в окопах АТО на війні, мужньо і з любов’ю до України виконують свій обов’язок кожного дня. А до всіх тих, котрі продовжують вести безтурботне життя і забули про війну, про вдів, про сиріт, про інвалідів, про хворих, про пенсіонерів, Ісус Христос просить не кидати свого хреста і народу у терпіннях, а щодня виконувати гідно своє духовне покликання. Божа мудрість і Святий Дух покликали вас жити в Україні, любити цей знедолений народ, до якої б нації ви не належали і ви прийняли цей хрест та відповідальність за його виконання (пор.Лк. 9,23).

Україну міцно прибивають до хреста цвяхами торгівлі людьми, нечесною політикою, корупцією, брехнею, фінансовою трудністю людини полікуватися і вершиною нашого тернового вінця є узаконений та непомітний відхід від Божого Закону. Розп’ятий і віруючий народ бачить Пасху і тільки в ній знаходиться спасіння та воскресіння.

Провідники народу зобов’язані прикласти зусилля і почати витягувати цвяхи і колюче терня з тіла розп’ятої України: духовенство – святим життям, політики – чесністю свого служіння, силові структури – справедливим виконанням закону, бізнесмени – правдивим підприємництвом, депутати – народними законами. І так всі слуги народу мають об’єднатися спільною молитвою і постом почати негайно лікувати та виводити паралізований український народ з “гріховної коми”. Насправді держава Україна тримається сьогодні не завдяки політикам, економіці, різним фінансовим валютним позикам, а тільки невеликій кількості віруючих людей, котрі вийшли зі щирою молитвою на Духовний Майдан. І Господь приймає цей молитовний спів: “Боже великий єдиний нам Україну храни…”.

Висновки. Нести хрест – це означає знайти своє покликання, взяти на себе хрест-професію і виконати Богом призначене завдання. Завданням віруючої людини сьогодні є зберегти юні душі від бурхливого потоку рекламної поп-культури і нічим необмеженого впливу медіа-простору. Християнськими Заповідями зупинити вживання наркотичного зілля. Євангеліє має стати маяком у бурхливому морі життєвих проблем і гарантувати спокійне життя громадянам у похилому віці сьогодні. І тому завжди достойно співаємо “Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресіння Твоє славимо”.

Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі допоможе віднайти свій хрест і правильно зрозуміти своє покликання.

Дух Святий, дасть сили чинити піст супроти безсоромних помислів, злих учинків, щоб очистити серця від злоби повзаючих землею похотей і так побачити велику Пасху.

Господи допоможи достойно виконати своє покликання і радісно прийняти “несення хреста”, щоб успішно дійти до славного Воскресіння. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+Василій Івасюк

Єпарх Коломийсько-Чернівецький26 березня 2017 р. Б.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди