Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Слово владики Василія (Івасюка) в Івано-Франківській філармонії з нагоди вшанування 150 –річчя від дня народження владики Григорія Хомишина


І ворогами чоловіка будуть його домашні”

(Мт.10,36)П реосвященні владики, представники влади, духовенство, інтелігенціє і всі присутні витаю вас християнським привітом “Слава Ісусу Христу!”.

І). Священик Григорій Хомишин і Коломия. На початку ХХ ст. Коломия була досить потужним москвофільським центром. Народ був малоосвічений, релігійне життя занедбане. Церква в Коломиї вміщала 1000 вірних, але присутніми на Службі було заледве кілька десятків осіб. В таких обставинах о. доктор Григорій Хомишин прийняв душпастирство в Михайлівському храмі з великою тривогою. Два роки душпастирського служіння були періодом тяжкої праці. Коломияни на початках майже не розуміли священика-патріота, але завдяки його палким проповідям вірні позбувалися упереджень до нього і дійшли до самоусвідомлення, що вони є українцями Володимирового хрещення. Правда, він мав звичай говорити так: “Хто має належно вироблене поняття про Бога і хто Його любить, той мусить бути добрим громадянином”. Мабуть, тому, коли 1902 року отець Григорій покидав Коломию, його на залізничному двірці зі сльозами на очах, щирою подякою на устах прощав здвиг коломиян.

ІІ). Сьогодні святкуємо 150-річчя від дня народження блаженного владики Хомишина. Він знову промовляє до нас словами Євангелія: “І ворогами чоловіка будуть його домашні” (Мт.10,36). У грудні 2016 року в м. Надвірні Коломийсько-Чернівецької єпархії відбулася презентація документального фільму про життя сучасника Хомишина владики-мученика Симеона Лукача. Дивлячись на цих людей віри з висоти третього тисячоліття: їхню хресну дорогу, арешт і мученичу смерть, задумуєшся над словами Христа: “І ворогами чоловіка будуть його домашні” (Мт.10,36). Виникає просте логічне запитання: “Хто ці домашні? Хто доніс на владик до органів радянського правосуддя і хто свідчив проти них?”. Адже до Станіслава приїхав службовець від знаної у світі організації ЧК-НКВД-КДБ з чужого краю, який не знав де моляться владики, кого хрестять, кого вінчають, кого сповідають і т.д. І тут допоміг сатана, спокусивши “домашніх”, які знали все і розказали до дрібниць та ще й посвідчили, тобто здали їх поцілунком, як Юда Ісуса Христа в Гетсиманському саду.

Навіть тепер до кожної людини, а особливо до кожного керівника також часто приходять часи випробовування і тоді його в критичний момент зраджують підлеглі, близькі і навіть рідні. І таке відбувається в усіх сферах життя без винятку. Господь Бог поклав на наші плечі хрест і маємо його з покорою нести. Навколо немає жодного чоловіка до помочі, бо всі повтікали так, як апостоли від Месії перед Його хресною дорогою.

ІІІ). Нести хрест - це наше покликання і називають його життєвим шляхом або долею людини. Прикладами до наслідування маємо життя Тараса Шевченка, покликання митрополита Андрія Шептицького, терпіння наших блаженних владик, поета Василя Стуса і багато інших мучеників. Подібно до наших попередників, ми прийняли з покорою своє покликання і терпеливо йдемо на розп’яття за Церкву та Україну на приготовану нам Голгофу. “І ворогами чоловіка будуть його домашні” (Мт.10,36), тобто все дотепер залишилося на своїх місцях. На жаль, нічого не змінилося у цьому світі, хіба що дійові особи, тобто ми з вами замінили на хресній дорозі наших мучеників, бо вони закінчили свій шлях, а ми перейняли їхню естафету. Поряд ідуть “домашні” та насміхаються з нас, докоряючи, що не вмієте жити і злобно цілують та плюють в обличчя. Господи, прийми жертву наших владик за страждаючий український народ!

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи витримати на цій хресній дорозі! Господи, підтримай патріотів України і не дай впасти у цій жорстокій боротьбі зі слугами диявола на Духовному Майдані! Амінь!

Благословення Господнє на вас!

+Василій Івасюк

Єпарх Коломийсько-Чернівецький25 березня 2017 р. Б.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди