Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Слово владики Василія (Івасюка) на Хресній дорозі за участю молоді


Хрест Святий – то сила Божа,
це лікар хворих, це хліб голодних,
це одіж для нагих”

(Св. Іван Золотоустий)В ступ. Молодь Коломийщини несла на своїх руках цей святий хрест на якому знаходиться сила Божа і милосердя для хворих і голодних, а також для воїнів АТО. Молодість – це період людського життя віком від 15 до 35 років і ваш час відповідальності за усякий свій крок перед своєю совістю і Богом.

І). Ісус Христос пройшов свою хресну дорогу у віці 33 роки. Він належав до молодих людей і залишився взірцем для кожного хлопця та дівчини. Євангеліє описує Його паломництво до Єрусалимського храму у віці 12 років. І до 30 років, часу свого привселюдного виступу, він допомагав батькам, працював, вчився, молився, набирався знань і мудрості для майбутньої активної та професійної праці. Він не був фантазером, який ширить ілюзії, Він не був якимось сучасним пророком або шарлатаном. Справжній Месія сам з великою терпеливістю зносив людський біль і вам запевнив успіхи та досягнення тільки через несення особистого хреста.

ІІ). Хрест сучасної молоді. Один дослідник з Дрогобича вивчав поведінку дітей і молодь у сучасному суспільстві. Він дійшов до таких висновків. Діти до 7 класу відкриті для новизни і знайомства, а вже в старших класах ти - чужинець, який влазить у їх світ і чогось намагається їм розтлумачити. Старшокласники повертаються і скоса дивляться хто ти такий, як одягнений і манера поведінки. Їм не цікаво слухати про те що “нецікаве” . А що для них тоді цікаве?

Зовсім звичним є розпивати пиво йдучи по вулиці, курити сигарету і гучно викрикувати нецензурну лексику, а притому, що він іще школяр і не особливо орієнтується на карті світу, зате вільно орієнтується у відеоіграх, спиртних напоях, сигаретах і нічних клубах. Злочинність серед молодих людей все більших набирає обертів. Ось такий хрест несе Україна сьогодні.

ІІІ). Нести хрест – це віддано служити Богові й Україні. Видатний український педагог і психолог Григорій Ващенко закликає служити молодь Богові та Україні. Служіння Богові – це плекання в людині вищого, божественного, одухотвореного начала, що вбереже її від негідного, брудного, аморального вчинку і подарує душі чистоту та світлість. Служіння Україні – це найбільша цінність любити рідний край, як невід’ємну частку духовного та божественного, що мусить бути в душі кожного українця.

Він пророчо застеріг українців: “Може статися так, що вороги будуть переможені, а коли прийде справа до мирного будівництва на Україні, наш нарід виявить повну непідготованість, і це кінець-кінцем може призвести до того, що нами знову опанують якісь спритні чужинці”. І це завдання зберегти державу належить до молодих людей!

ІV). Сенсом життя молоді має бути служіння рідному народові. Приклад подає Тарас Шевченко. Своїм життям і геніальним талантом він служив рідному народові та намагався виховати в людей почуття любові й відданості Батьківщині: “Я так її, я так люблю. Мою Україну убогу”. Митрополит Андрей Шептицький у пастирському листі від 1939 року навчає молодь: “В кожну працю треба вкладати ціле своє серце, цілого себе, і то в усіх званнях, бо інакше праця не дасть добрих наслідків”.

В теперішний час Україна переживає важкі часи своєї Голгофи. Ліна Костенко звертається до молодих людей захистити Батьківщину: “Ми воїни. Не ледарі. Не лежні. І наше діло праведне й святе. Бо хто за що, а ми за незалежність. Отож нам так і важко через те”.

Висновки. Дорогі наші молоді люди! Пам’ятайте, що “Хрест Святий – то сила Божа, це лікар хворих, це хліб голодних, це одіж для нагих”. В ньому слід шукати правильне вирішення особистих і державних питань. Нести ваш хрест у молоді роки – це значить добре вчитися, чесно працювати, професійно виконувати обов’язки свого покликання та наслідувати Ісуса Христа у молодості в усіх Його справах.

Благословення Господнє на вас!

+Василій Івасюк

Єпарх Коломийсько-Чернівецький
м. Коломия


12 квітня 2017 року.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди