Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ

Слово владики Василія (Івасюка) на відкритті X Всеукраїнського відкритого фольклорного фестивалю “Писанка-2017”
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!Десятий фольклорний фестиваль в Коломиї присвячений Писанці у 2017 році. Писанка – це розписане яйце різними символами. Кожне живе яйце несе життя, а життя приносить надію на продовження людського буття. Як життя виходить з яйця, так само Христос воскрес із закритого затверділими людськими серцями гробу. Подібно Воскресіння дарує нам надію на вихід людини з міцної шкаралупи гріха.

Україна оповита не одною шкаралупою, яку намагаються зруйнувати своєю жертвою герої небесних сотень і військовослужбовці в окопах АТО на війні та побожні християни щирою молитвою. Вони мужньо виконують свій обов’язок, захищаючи кожного дня вдів, сиріт, інвалідів, хворих, пенсіонерів, молоде покоління, а також наші святкування.

ІІ). Папа Іван Павло II про цю ситуацію писав так: "Світом, в якому ми живемо, трясуть різноманітні кризи, а серед них однією з найбільш небезпечних є загублення сенсу життя. Багато людей, які живуть сьогодні, втратило сенс життя і шукає його замінників в невгамовному споживанні наркотиків, алкоголю, еротиці. Шукають щастя і знаходять смуток, порожнечу в серці, а нерідко розпач".

Одних патріотичних вигуків і закликів є дуже замало. Виникає логічне запитання: "Де шукати вихід?". Жінки мироносиці дають приклад. Вони йшли з вірою до гробу Господнього намастити тіло вбитого Ісуса пахучими олійками, хоча самі камінь відкотити ніяк не могли. Сталося чудо! Завдяки мужності і вірі жінок, ангел Господній відкрив міцно запечатаний гріб, а також прогнав людьми поставлену національну гвардію і поліцію. І це сталося в безкровний спосіб. Пробити цю залізобетонну в’язницю і вивести людей та нашу державу допоможе тільки віра в Бога і надія на Воскресіння!

ІІІ). Як нам відкотити цей камінь та воскресити Україну? Поетеса Ліна Костенко своїм коротким, але влучним віршом пропонує вихід для українського народу: Звільнися від грішних думок і спокус


І серцем прилинь до Христа.
До тебе взиває Господь наш, Ісус:
- Молитву всели в уста.
Спинись, як захочеш узяти чуже...
Спинись, як злословить язик...
Хай щира молитва тебе береже,
А віра продовжує вік.Висновки. Отже, Церква пригадує всім нам, що цей фестиваль "Писанка 2017" є важливою віхою на дорозі воскресіння нашого народу! Божа мудрість і Святий Дух кличуть вас любити цей знедолений народ, до якої б нації ви не належали і з відповідальністю несли цей хрест до славного воскресіння.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи нам забрати цю залізобетонну стіну-шкаралупу з життя України.

Господи укріпи нашу віру у Твоє воскресіння!

Благословення Господнє на вас!

+Василій Івасюк

Єпарх Коломийсько-Чернівецький
м. Коломия


22 квітня 2017 року.

 

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Богдан Іванюк

  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

  Економ
  о. м. Микола Романенчук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Церковний трибунал
  Судовий вікарій
  о. Володимир Прокіпчук

  Суддя
  о. Юрій Лукачик

  Захисник вузла
  Сергій Триф'як

  Нотар Олександра Болехівська
 • Прес-секретар
  Микола Мотрук
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com

  Канцелярія єпархії
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: katedra-2005@ukr.net

  Наші кнопки
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  Коломия ВЕБ Портал
 • Розміщення
  Дата-центра ВОЛЯ
ословення Господнє нехай зійде на вас та перебуває з вами завжди, нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь!