Слово владики Василія (Івасюка) з нагоди Дня Героїв

Я – путь, істина і життя”
(Ів.14,6)

І). День Героїв Небесної Сотні. Пам’ятна хода до Дня Героїв і трагічні події на Євромайдані 20 лютого 2014 року назавжди закарбувалися у наших серцях. Вшановуючи подвиг учасників Революції гідності, в Коломиї пройшли урочистою ходою від міської Ратуші до пам’ятного хреста на цвинтарі “Монастирок”. Низький уклін Героям України! Ви завжди залишитесь у наших серцях.

ІІ). День загибелі провідника ОУН Євгена Коновальця 23 травня 1938 року у Роттердамі. Цього дня вранці чекіст Судоплатов зустрівся з провідником ОУН п.Коновальцем. Поспілкувавшись з ним, вбивця вручив йому смертельний подарунок, який через короткий час вибухом знищив героя України. Незважаючи на це, визвольна боротьба активно продовжилася.

ІІІ). Освячення нового хреста здійснюємо на символічній могилі цвинтаря наших героїв. Герої Небесної Сотні і Євген Коновалець - люди двох різних поколінь і двох різних епох. Що їх об’єднує? Іван Франко дає відповідь на це у своєму вірші “Хрест”:

Хреста нас знаменем хрестили,
Ростем під знаменем хреста,
З хреста пливуть всі наші сили
І віра наша пресвята.

Отже, їх об’єднувала віра в Бога, надія на перемогу і любов до рідної землі. Мойсей виводив народ з пустині, дивлячись на прообраз хреста. Один відомий чоловік написав працю: “Що робити?”, а дня 22 травня люди питають Шевченка на Чернечій горі “Як бути далі?”. Апостол Тома також звертається до Господа словами “як нам знайти тую путь?” (Ів.14,5). Ісус відповідає йому дуже просто: “Я – путь, істина і життя” (Ів.14,6).

Висновки. Час невмолимо віддаляє нас від Героїв України. Історія вчить, що легше приносити себе у жертву і закликати до посвяти, аніж будувати державне життя народу. І тому дня 21 травня у неділю Сліпородженого ми просили владу, депутатів, інтелігенцію прийти до відпустового місця Пресвятої Богородиці у Погоні, обмити свої духовні очі, щоб побачити вихід з важкої ситуації так, як Мойсей зробив це зі своїм народом.

Мати Божа Неустанної Помочі рятуй наш народ.

Господи, укріпи нашу віру і допоможи “нам знайти тую путь?” (Ів.14,5). Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+Василій Івасюк

Єпарх Коломийсько-Чернівецький