Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Проповідь владики Василія (Івасюка) в Неділю Зіслання Святого ДухаЯ - світло світу.
Хто йде за мною, не блукатиме у темряві,
А матиме світло життя”
(Ів.8,12)В ім’я Отця, i Сина, i Святого Духа!

В ступ. Всесвітліші і всечесніші отці, дорогі в Христі брати і сестри вітаю вас зі святом Зіслання Святого Духа і Пресвятої Трійці християнським привітом “Слава Ісусу Христу!”. Зіслання Святого Духа – це Боже світло для кожної людини. Використовувати це Світло чи продовжувати ходити у темряві залежить виключно від людини.

І). Святий Дух – це є третя особа Божа, правдивий Бог. Зіслання Святого Духа на апостолів стало днем народження Церкви Христової в усьому світі, тобто день П’ятидесятниці став особливим днем зближення Бога до людини. Це свято бере свій початок у Старому Завіті. Господь Бог покликав Мойсея на гору Синай для важливої розмови. Він написав вогняним перстом на кам’яних таблицях Десять Заповідей Божих і вручив їх Мойсеєві, щоб люди провадили своє життя згідно Божого Закону. Це було свято, коли Мойсей заключив союз з Богом й ізраїльтяни стали Божим народом. Господь став їхнім Богом, а вони Його людьми і спадкоємцями. Отже, пошуки народом обіцяної землі, кам’яні таблиці, союз Бога та людей були предтечами Зіслання Святого Духа.

ІІ). “Господь вознісся на небеса, щоб світові послати Утішителя…”. Ісус возносячись на небо на сороковий день після свого Воскресіння, обіцяв учням послати Святого Духа. Христос іменує Його Утішителем або Помічником. Іншими словами, це є внутрішнє життя нашого Спасителя.

“Утішителю душе істини прийди і вселися в нас” – так молимося у щоденних молитвах. Святий Дух входить у душу народу, даруючи йому силу жити згідно Заповідей Божих та енергію свідчити про любов і милосердя Ісуса. Неодноразово приходилося бачити людину, котра перенісши трагедію чи горе, знаходить у собі силу жити дальше. Святий Дух для допомоги у складних життєвих ситуаціях дуже часто вибирає наших ближніх, бо вони знаходяться поряд і виявляють своє сприяння. І тому їхня допомога додає сили пережити трагічну хвилину, а потім ще одну і ще одну і т.д. Ззовні ніби нічого й не змінюється, трагедія залишається, мертві не повертаються, але Святий Дух дає підтримку через наших друзів сили впоратися зі складною ситуацією.

ІІІ). Святий Дух не входить до закритого серця і тому не може допомогти. Необхідно відкрити своє серце, аби почути Його, щоб могти свідчити про Ісуса Христа. “Як прийде Утішитель, якого зішлю вам від Отця, Дух Істини, який від Отця походить, то Він і свідчитиме за Мене. Та й ви свідчитимете: ви бо зо Мною від початку”.

Ісус пообіцяв учням, що “не залишить їх сиротами” і дасть їм Провідника - Святого Духа, що супроводжує нас і запевняє в тому, що ми спасенні Ісусом. І лише Утішитель, як навчає апостол Павло, вчить нас казати, що Ісус Христос є правдивий Господь. Святий Дух на протязі цілого життя для кожного християнина є супутником на дорозі спасіння. Він, через Церкву, дає людині світло бачити гріховні дороги, що ведуть у темряву.

І тут виникає питання: “Де мешкає Святий Дух і як побачити Його спасаюче світло”. Діяння Апостолів розповідають про побожну купчиху Лідію, що правдиво почитала Бога. “Господь відкрив їй серце так, що вона вважала на слова Павлові”. Святий Дух увійшов до її серця, замешкав там і вона стала послідовницею Христа. Християнин при Миропомазанні отримує Святого Духа і Його дари. І тільки гріх може знову замкнути серце людини до часу покаяння. Отже, з нашого бажання і дозволу Святий Дух входить і оселяється у нас. Купити ключі, які відчиняють серце неможливо, бо це також Божий дар, про який слід просити на молитві.

ІV). Не засмучуймо Святого Духа. Святий Дух промовляє до нас з пошаною та лагідністю, подібно і християни повинні так само діяти у світі. Папа Франциск сказав, що молитвою і радістю можемо допомогти Ісусові спасати світ.

Кожна людина має своє місце у світі й власну життєву дорогу. Більшість обирає родинне життя і творить подружжя. Діти – це найкращий дар, даний Богом і вони моляться за своїх батьків, щоби вони зуміли добре опікуватися ними й вчинити їх щасливими. Це дійсно благодать. Існує також інше покликання до якого кличе Господь Бог – це бути священиком чи монахинею. Голос Ісуса “Іди за Мною” (Ів.1,43) кличе наслідувати життя Спасителя і стати апостолом Світла та Істини.

Святий Дух - це Утішитель і Заступник, котрий перебуває в кожному з нас. Ми отримали Його у Хрещенні й не повинні Його засмучувати. Слід усвідомити, що носимо в собі Живого Бога, Який супроводжує, підказує, що і як слід чинити. Заступник обороняє від лукавого та допомагає не помилитися і не спіткнутися об спокусу та промовляє до нас лагідно і з пошаною.

Диявол, натомість, бажає спокусити нас, нашіптуючи різні плітки, обмови, суперництво та взаємні протистояння. Така поведінка в громаді може віддалити тих, які перебувають у пошуках віри. Просімо благодаті не засмучувати Святого Духа, Якого маємо в собі. Отже, наша поведінка перед всіма християнами і нехристиянами має відзначалася лагідністю й пошаною, тому що Святий Дух саме так поводиться з нами.

V). Яка роль Святого Духа у нашому житті сьогодні? Найважливішим даром Божим для людей є присутність Святого Духа. Він здійснює різноманітну діяльність. Перш за все, Він проводить роботу в серцях людей у всьому світі. Ісус сказав учням, що Він пошле Духа у світ, “а як прийде, Він світові виявить про гріх, і про правду, і про суд: тож про гріх, що не вірують у Мене; а про правду, що Я до Отця Свого йду, і Мене не побачите вже; а про суд, що засуджений князь цього світу” (Ів. 16,7–11). У кожній людині закладена свідомість того, що Бог існує, незалежно від того чи визнає вона це чи ні. Святий Дух відкриває людям Божі істини, щоб за допомогою справедливих і достатніх аргументів переконати їх у тому, що вони часто грішать. І таке усвідомлення приводить людину до покаяння і спасіння.

Коли ми знаходимо спасіння, тоді Святий Дух назавжди оселяється в наших серцях, даючи нам Свою печать, яка підтверджує нашу приналежність до Церкви Христової. Ісус сказав, що Він пошле нам помічника, Утішителя і Заступника. “І вблагаю Отця Я, і Утішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував” (Ів. 14,16). Ісус послав Духа як Свого представника для продовження виконання своїх важливих завдань так, як би Він залишався з нами на землі.

5.1). Одне з цих завдань полягає у проголошенні істини. Присутність Духа дає нам можливість розуміти і правильно тлумачити Слово Боже. Ісус сказав Своїм учням: “А коли прийде Він, Той Дух правди, Він вас попровадить до цілої правди” (Ів. 16,13). Він відкриває нашому розуму Божі поради стосовно вчення про доброту і милосердя християнського життя. Він є нашим провідником, що йде попереду й усуває гріховні перешкоди і дає світло йти шляхом у всіх духовних питаннях. Без такого керівництва ми би припускалися безлічі помилок. Він також нам про, що Ісус є тим, ким Він себе називав (пор.Ів. 15,26; І Кор. 12,3). Святий Дух свідчить і навчає найважливішої істини людей, що Ісус Христос є другою особою і правдивим Богом. Прихід Месії, страждання і смерть, воскресіння та вознесіння, Його перебуванні по праву руку від Бога, роль судді світу у другому прославленому приході Христа (пор.Ів. 16,14).

5.2). Друге завдання полягає у розподілі духовних дарів. Духовні дари даються віруючим, аби вони могли функціонувати як Тіло Христове на землі. Всі ці дари, як великі так і малі, даються Святим Духом для того, щоб ми могли бути Його представниками у цьому світі, демонструючи благодать, любов і добро у цьому грішному світі.

Рівночасно слід молитися за тих, які мають надмір матеріальних благ і забувають про те, що вони призначені для того, щоби ними ділитися, а не якнайбільше нагромаджувати. Багаті люди не утримують Церкву, а тільки допомагають підтримати духовний розвиток і закріпити свідчення.

5.3). Завдання Духа також полягає в принесенні плодів у нашому житті. Коли Він живе в нас, то приносить Свої плоди – любов, радість, мир, стійкість, доброту, щедрість, вірність, лагідність і вміння володіти собою (Гл. 5,22–23). Людина не може приносити такі плоди, бо всі вони є виключно результатом присутності Духа в нашому житті.

Знання того, що Святий Дух поселився у нашому житті і виконує всі ці завдання, перебуває з нами завжди та ніколи не покине і не залишить нас, бо це стає підставою для великої радості й миру. Слава Богу за цей дорогоцінний дар Святого Духа та за Його роботу в нашому житті!

Висновки. Постановімо собі кожного вечора робити іспит совісті і довірливо та відважно відкривати Святому Духові своє серце.

У всіх своїх починаннях та рішеннях просімо проводу Святого Духа. Пильнуймо наше серце, щоб воно було храмом Божим, а не печерою розбійників.

Мати Божа Неустанної Помочі випроси в Бога благодаті відкрити наше серце для помешкання Святого Духа і намагатися прислухатися до Його слів, щоби могти прямувати стежкою християнського милосердя.

Нехай Божий потік сили Духа Святого перетвориться у вашому житті із струмочка в могутню ріку благодаті, щоб свідчити, що Ісус Христос – це правдивий Бог!

Благословення Господнє на вас!

+Василій Івасюк

Єпарх Коломийсько-Чернівецький
м. Чернівці


04 червня 2017 року.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди