Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Слово владики Василія (Івасюка) на відкритті пам’ятної дошки першому відомому українському війту в КоломиїВ ступ. Війт – це керівник органів місцевого самоврядування в містах і селах України ХV-ХVІІІ ст. На посаду війта обирали представників із заможних селян. Ця посада проіснувала у селах до ХVІІІ ст., а в містах - до скасування Магдебурзького права на початку ХІХ ст.

І). Перший відомий війт Коломиї – Воронько. Він керував українською громадою міста у 1398 році, кінець 14 століття і, мабуть, був останнім війтом з княжих часів.

Пам’ятний знак містить текст, а також два символи: Галичини — лева та один з найдавніших світових символів, який широко використовували в архітектурних оздобах Давнього Галича — ґрифона. Таблиця виконана в кольорах традиційної коломийської кераміки.

Проект таблиці виконав заслужений художник України Мирослав Ясінський, а втілив у життя власним коштом відомий підприємець Сергій Проскурняк. Автор ідеї — краєзнавець Микола Савчук.

ІІ). Історія. Історики вважають, що найбільші міста Європи засновані перед 1300 роком. Отож стверджуємо, що наша Коломия, хоч і не мегаполіс, проте одне з найстаріших європейських міст. Уперше вона згадується 1241 року у Галицько-Волинському літописі.

Тепер важко уявити, що саме сіль була стратегічним продуктом і обмінним крамом наших предків. Фактично аж до 1772 року коломийську історію та історію навколишніх сіл можна вважати соляною. У Коломиї були склади солі, яку через неї перевозили в інші краї.

ІІІ). Теперішний час. Імена прадавніх війтів і до сучасних міських голів мають бути виписані в історію нашого міста і те, що при них було зроблено: їхні здобутки та всі добрі справи виконані для розвитку писанкової Коломиї. Хочеться побажати успіху міському голові та всьому депутатському корпусу і меценатам, починаючи від Собору Преображення Христового, прекрасного фонтану, запланованої дзвінниці біля храму святого Йосафата продовжувати перемінювати столицю Гуцульщини рівночасно підносячи духовний розвиток кожного жителя і гостя нашого міста.

Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі постійно опікується нашими очільниками містами.

Господи благослови подальшу працю міського голови та всіх депутатів міста Коломиї мудрістю і добрими намірами скерованими на духовний розвиток кожної людини.

Благословення Господнє на Вас!

+Василь Івасюк

Єпарх Коломийсько-Чернівецький
м. Коломия


19 серпня 2017 року.

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди