Слово владики Василя (Івасюка) на відкритті пам’ятника Героям Небесної Сотні в м. Городенка

Гей пливе кача по Тисині,
Мамко ж моя, не лай мені”.
(Пливе кача)

В ступ.”Небесна Сотня” — це назва всіх загиблих на Майдані героїв, які мали безпосереднє відношення до акції Євромайдану та Революції Гідності у грудні 2013 – лютому 2014 роках.

І). Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Дня 21 лютого 2014 року на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали “Небесною сотнею” і сумно проводжали скорботною піснею “Гей пливе кача…”.

Герої Небесної Сотні – це благородні люди, котрі ціною свого життя відстояли найдорожче - гідність і свободу людини. Вони своїм прикладом змінювали світ на краще. Серед них були взірцеві батьки, добрі господарі, майстри – золоті руки, які збудували свої садиби, народили дітей і понад усе любили Україну.

На Майдан вийшли люди світлі духом і склали в себе жертву, а наймолодшому з них було 17 років. Це були мрійники, інтелектуали, бачили життя за кордоном, любили мандрувати Україною і мали реальні плани та проекти на сьогодні. І тому докорінні зміни в суспільстві здійснюються ціною тисяч і тисяч людей, які вирішили жити по-іншому у вільній Україні.

Коли всією Україною ховали хлопців з Небесної Сотні, галичанка Оксана Максимишин не була на Майдані, але там лунав крик її серця. Її вірш “Мамо, не плач”, написаний у далекій Португалії, зі сцени Майдану читала Руслана. Читала і плакала, плакала і читала.

Мамо, не плач. Я повернусь весною.
У шибку пташинкою вдарюсь твою.
Прийду на світанні в садок із росою,
А, може, дощем на поріг упаду.
Голубко, не плач.
Так судилося, ненько,
Вже слово, матусю, не буде моїм.
Прийду і попрошуся в сон твій тихенько
Розкажу, як мається в домі новім.
Мені колискову ангел співає
I рана смертельна уже не болить.
Ти знаєш, матусю, й тут сумно буває
Душа за тобою, рідненька, щемить.
Мамочко, вибач за чорну хустину
За те, що віднині будеш сама.
Тебе я люблю. I люблю Україну
Вона, як і ти, була в мене одна.

Боже, милий! Роздягали Гаврилюка, убивали цих дітей. Дітей України. Руслана в такому відчаї крикнула: “Я себе спалю, якщо ми не переможемо!” Я вірю, що з такими людьми, які йшли на смерть, наша Україна буде достойною країною, і вона буде найкращою на цілій землі.

Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі, витре сльози з очей рідних і допоможе змінити життя в Україні на краще.

Господи допоможи вийти всім нам на гору Тавор перемінити серця людей для Царства Божого, а Героям Небесної Сотні сотвори вічную пам’ять!

Благословення Господнє на Вас!

+Василій Івасюк

Єпарх Коломийсько-Чернівецький